Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
16°C
-6°C
JUTRI
13°C
-5°C
Deli
7190

Turizem Bled še vedno sprejema pripombe na predlog strategije razvoja turizma

Bled -  Od 11. januarja je v javni obravnavi predlog strategije razvoja blejskega turizma do leta 2025.
Predlog je objavljen na spletni strani bled.si  ( http://www.bled.si/si/novice/2018/01/360-Delovni-predlog-Strategije-turisticne-destinacije-Bled-2017-2025).
Predloge na naslovu strategijabled@gmail.com sprejemajo do 11. februarja.
Nekaj zelo dobrodošlih pripomb in predlogov so na Turizmu Bled že prejeli.

Bled kot simpatično, avtentično, zeleno alpsko središče je cilj, ki ga bodo poskušali uveljaviti turistični deležniki na Bledu, je ob predstavitvi nove strategije razvoja turizma poudaril direktor Turizma Bled Tomaž Rogelj in dodal, da bodo s tem tlakovali pot do vrhunskosti, ki pa je ni mogoče doseči v kratkem času. Ob tem se zavedajo, da bo pot dolga. V strategiji je opisanih pet primarnih ciljnih skupin gostov, na podlagi česar bodo opredelili turistične produkte, ki jih bodo poudarjeno razvijali oziroma v to usmerjali aktivnosti, znanje in denar.

Celotna strategija, avtor katere je dr. Andrej Pompe, zavzema več kot sedemdeset strani, pri čemer so približno četrtino prostora posvetili konkretnim ciljem na področju razvoja turizma, je pojasnil Rogelj. Strategija je bila po njegovih besedah pisana z mislijo na vse prebivalce Bleda, saj se bo le tako lahko turizem uspešno razvijal. Pri ciljih, ki so jih opredelili v strategiji, so največji poudarek namenili dvigu kakovosti. »Druge možnosti, kot je razvoj vzdržnega, trajnostnega turizma, ni,« je dejal Rogelj in nadaljeval: »Bled ne prenese masovnega turizma, ampak zgolj v omejenem obsegu, da bo to kraj, kjer se vsi dobro počutimo.« Med podrobnejšimi cilji, ki jih nameravajo uresničiti do leta 2025, je navedel podaljšanje časa bivanja v destinaciji, ustvarjanje novih inovativnih turističnih produktov, spodbujanje izobraževanja za turistične delavce, usmerjanje in uravnoteženje turističnih in prometnih tokov, boljše informiranje in ozaveščanje prebivalcev Bleda, usmerjanje enodnevnih gostov, vzgojo turističnega podmladka ter dvigovanje kakovosti ponudbe, ki omogoča tudi dvig cen. Želijo si, da bi turistična sezona trajala vse leto, prizadevali si bodo še za dvig kakovostne ravni zasebnih sobodajalcev s pomočjo strokovnega svetovanja. »Največji poudarek v prihodnjem osemletnem obdobju pa bo namenjen premiku v glavah ljudi in zavedanju, da je Bled na poti vrhunskosti.«

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.

Marjan Kalan 04. 02. 2018

Strategija Bleda Spoštovani snovalci stratgije! Predstavitev strategije v knjižnici Bled in sam dokument obetata veliko. Povedano in prebrano jasno pove, da so cilji določeni; ob takojšnjih akcijah za prihajajočo sezono in pripravi projektov, kateri realno lahko polno popestrijo ponudbo v naslednjih letih. Imam pa predlog; morda se vam zdi zanimiv! Opisal bom vizijo razvoja prostora na poti Dobe- Zasip. Trenutno je v tem delu prisotno intenzivno kmetijstvo. Eno zemljišče je namenjeno vrtičkarstvu. Ogromno sprehajalcev, kolesarjev, tekačev, konjenikov, motoristov obiskuje ta prostor; tako lokalno prebivalstvo, kot tudi gostje Bleda. Ob celotni poti se ponuja veličasten pogled na blejski grad (Jelovica), Triglav (Alpe), Sv. Katarino (Hom), Stol (Karavanke), Krvavec (Kamniško- Savinjske alpe). V tem delu so tudi naravne vrednote- povirje v Brjeh, povirje v Lisicah in Sava Dolinka. Ceste, ki vodijo v ta del Bleda so v občinski lasti in so, prav vse, zelo poškodovane in nevarne. Posledično zavirajo razvoj tega prostora. Veliko manj vroče krvi bi bilo, če bi bila ta cesta v času gradnje obvoznice (kot by pass cesta) vzpostavljena. -Povirji Brje in Lisice- celotna dolina je zanimiva za ogled limnokrenih izvirov, Save Dolinke, živalskega in rastlinskega sveta. V Društvu za varstvo okolja Bled so že izobraženi vodniki za ta del, kot tudi pripravljene sprehajalne poti za izlet po znanem- neznanem Bledu. Omenjeno društvo je tudi lastnik parcele v Brjeh. Opis te izjemne krajine http://zavest.net/brje/ - vzpostavitev konjeniškega športa je na dlani. Lastniki enega izmed zemljišč so rejci konj in dobri jahalci. Razmišljajo o možnosti te dejavnosti v tem delu. - eno zemljišče je namenjeno vrtičkarstvu in razvoj v zanimiv, estetski in izobraževalni del je nakazan. Tu je bil izpeljan že Festival glasbe rastlin. - v pripravi je vzpostavitev športno- rekreacijskega parka z zip- line. Načrtovano je športno in naravoslovno doživetje

Marjan Kalan 04. 02. 2018

Gostje bodo ob samem doživetju- ogledu doline z zraka- seznanjeni tudi z opisom doline. Dobili bodo osnovno predstavitev pokrajine, katero bodo lahko podrobneje spoznali z vodenim ogledom Brja. - sadno- zelenjavni vrt. V tem delu, ob cesti, predlagam, da občina odkupi zemljišče. Še nedolgo tega je bilo na voljo zemljišče v velikosti 1ha. Na njem bi tako prostor dobili tisti vrtičkarji, ki so zaradi gradnje stanovanj pri nekdanjih Vezeninah ostali brez te možnosti. Prav tako je v Zasipu močna kulturna dejavnost. Za res prepoznavno in dostopno kulinarično posebnost jedi iz suhih hrušk »Prga«, pa ni več zadosti teh dreves. Na tem delu bi tako zasadili tudi tovrstno drevje. Zemljišče bi zasadili z raznim grmičjem in rastlinjem, katero bo nudilo pašo čebelam, pticam in ponudilo zavetje tistim vrstam, katerim se zaradi intenzivne košnje populacija krči. Po nekaj letih bo to prostor prijetnega druženja z možnostjo obujanja tradicionalnih opravil, npr žetve, mlačve, ličkanja koruze… Tudi prostor, kjer ne bo težko postreči gostom malega prigrizka. - ob naraščajočem povpraševanju po lokalni hrani se bodo okoliški travniki postopno spreminjali v vrtove. - soft ball je idejno in lokacijsko že postavljen. Vsem omenjenim dejavnostim je skupno, da nimajo vzpostavljene ustrezne infrastrukture, torej urejene ceste. Občina lahko pričakuje razvoj idej in ponudbe le, če zagotovi primerno okolje. Prepričan sem, da se bo obisk tega dela Bleda povečal. Vzporedno, s posluhom Občine in ostalih deležnikov pa se bodo razvile vse omenjene dejavnosti. Zanesljivo tudi kakšna nova, turizmu naklonjena dejavnost. Cilj: -razbremeniti lokacije, ki so trenutno pod največjim pritiskom obiskovalcev in tako realno ne morejo nuditi miru, individualnega pristopa -Vključiti naravo, tradicijo, - nuditi športno- rekreacijsko doživetje, - zagotoviti vodenje, - ponuditi gostinsko oskrbo v manjšem obsegu za čas, preživet v naravi - odpreti