Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.09.2018

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju okoli 11°C.
2°C | 14°C
sreda, 26.09.2018
-2°C | 17°C
četrtek, 27.09.2018
0°C | 20°C
petek, 28.09.2018
6°C | 23°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
14°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Turizem Bled še vedno sprejema pripombe na ......


TURIZEM

| |
22.01.2018      10:31
2
A A

Turizem Bled še vedno sprejema pripombe na predlog strategije razvoja turizmaDeli:

Bled -  Od 11. januarja je v javni obravnavi predlog strategije razvoja blejskega turizma do leta 2025.
Predlog je objavljen na spletni strani bled.si  ( http://www.bled.si/si/novice/2018/01/360-Delovni-predlog-Strategije-turisticne-destinacije-Bled-2017-2025).
Predloge na naslovu strategijabled@gmail.com sprejemajo do 11. februarja.
Nekaj zelo dobrodošlih pripomb in predlogov so na Turizmu Bled že prejeli.

Bled kot simpatično, avtentično, zeleno alpsko središče je cilj, ki ga bodo poskušali uveljaviti turistični deležniki na Bledu, je ob predstavitvi nove strategije razvoja turizma poudaril direktor Turizma Bled Tomaž Rogelj in dodal, da bodo s tem tlakovali pot do vrhunskosti, ki pa je ni mogoče doseči v kratkem času. Ob tem se zavedajo, da bo pot dolga. V strategiji je opisanih pet primarnih ciljnih skupin gostov, na podlagi česar bodo opredelili turistične produkte, ki jih bodo poudarjeno razvijali oziroma v to usmerjali aktivnosti, znanje in denar.

Celotna strategija, avtor katere je dr. Andrej Pompe, zavzema več kot sedemdeset strani, pri čemer so približno četrtino prostora posvetili konkretnim ciljem na področju razvoja turizma, je pojasnil Rogelj. Strategija je bila po njegovih besedah pisana z mislijo na vse prebivalce Bleda, saj se bo le tako lahko turizem uspešno razvijal. Pri ciljih, ki so jih opredelili v strategiji, so največji poudarek namenili dvigu kakovosti. »Druge možnosti, kot je razvoj vzdržnega, trajnostnega turizma, ni,« je dejal Rogelj in nadaljeval: »Bled ne prenese masovnega turizma, ampak zgolj v omejenem obsegu, da bo to kraj, kjer se vsi dobro počutimo.« Med podrobnejšimi cilji, ki jih nameravajo uresničiti do leta 2025, je navedel podaljšanje časa bivanja v destinaciji, ustvarjanje novih inovativnih turističnih produktov, spodbujanje izobraževanja za turistične delavce, usmerjanje in uravnoteženje turističnih in prometnih tokov, boljše informiranje in ozaveščanje prebivalcev Bleda, usmerjanje enodnevnih gostov, vzgojo turističnega podmladka ter dvigovanje kakovosti ponudbe, ki omogoča tudi dvig cen. Želijo si, da bi turistična sezona trajala vse leto, prizadevali si bodo še za dvig kakovostne ravni zasebnih sobodajalcev s pomočjo strokovnega svetovanja. »Največji poudarek v prihodnjem osemletnem obdobju pa bo namenjen premiku v glavah ljudi in zavedanju, da je Bled na poti vrhunskosti.«
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Blejske novice? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 2 komentarjev
Marjan Kalan
Marjan Kalan Se strinjam0 Se ne strinjam0
Strategija Bleda
Spoštovani snovalci stratgije!
Predstavitev strategije v knjižnici Bled in sam dokument obetata veliko. Povedano in prebrano jasno pove, da so cilji določeni; ob takojšnjih akcijah za prihajajočo sezono in pripravi projektov, kateri realno lahko polno popestrijo ponudbo v naslednjih letih.

Imam pa predlog; morda se vam zdi zanimiv!
Opisal bom vizijo razvoja prostora na poti Dobe- Zasip.

Trenutno je v tem delu prisotno intenzivno kmetijstvo. Eno zemljišče je namenjeno vrtičkarstvu. Ogromno sprehajalcev, kolesarjev, tekačev, konjenikov, motoristov obiskuje ta prostor; tako lokalno prebivalstvo, kot tudi gostje Bleda. Ob celotni poti se ponuja veličasten pogled na blejski grad (Jelovica), Triglav (Alpe), Sv. Katarino (Hom), Stol (Karavanke), Krvavec (Kamniško- Savinjske alpe). V tem delu so tudi naravne vrednote- povirje v Brjeh, povirje v Lisicah in Sava Dolinka.
Ceste, ki vodijo v ta del Bleda so v občinski lasti in so, prav vse, zelo poškodovane in nevarne. Posledično zavirajo razvoj tega prostora. Veliko manj vroče krvi bi bilo, če bi bila ta cesta v času gradnje obvoznice (kot by pass cesta) vzpostavljena.

-Povirji Brje in Lisice- celotna dolina je zanimiva za ogled limnokrenih izvirov, Save Dolinke, živalskega in rastlinskega sveta. V Društvu za varstvo okolja Bled so že izobraženi vodniki za ta del, kot tudi pripravljene sprehajalne poti za izlet po znanem- neznanem Bledu. Omenjeno društvo je tudi lastnik parcele v Brjeh. Opis te izjemne krajine http://zavest.net/brje/
- vzpostavitev konjeniškega športa je na dlani. Lastniki enega izmed zemljišč so rejci konj in dobri jahalci. Razmišljajo o možnosti te dejavnosti v tem delu.
- eno zemljišče je namenjeno vrtičkarstvu in razvoj v zanimiv, estetski in izobraževalni del je nakazan. Tu je bil izpeljan že Festival glasbe rastlin.
- v pripravi je vzpostavitev športno- rekreacijskega parka z zip- line. Načrtovano je športno in naravoslovno doživetje

04.02.2018 ob 20:48:56 Odgovor Prekliči
Marjan Kalan
Marjan Kalan Se strinjam0 Se ne strinjam0
Gostje bodo ob samem doživetju- ogledu doline z zraka- seznanjeni tudi z opisom doline. Dobili bodo osnovno predstavitev pokrajine, katero bodo lahko podrobneje spoznali z vodenim ogledom Brja.
- sadno- zelenjavni vrt. V tem delu, ob cesti, predlagam, da občina odkupi zemljišče. Še nedolgo tega je bilo na voljo zemljišče v velikosti 1ha. Na njem bi tako prostor dobili tisti vrtičkarji, ki so zaradi gradnje stanovanj pri nekdanjih Vezeninah ostali brez te možnosti. Prav tako je v Zasipu močna kulturna dejavnost. Za res prepoznavno in dostopno kulinarično posebnost jedi iz suhih hrušk »Prga«, pa ni več zadosti teh dreves. Na tem delu bi tako zasadili tudi tovrstno drevje. Zemljišče bi zasadili z raznim grmičjem in rastlinjem, katero bo nudilo pašo čebelam, pticam in ponudilo zavetje tistim vrstam, katerim se zaradi intenzivne košnje populacija krči. Po nekaj letih bo to prostor prijetnega druženja z možnostjo obujanja tradicionalnih opravil, npr žetve, mlačve, ličkanja koruze… Tudi prostor, kjer ne bo težko postreči gostom malega prigrizka.
- ob naraščajočem povpraševanju po lokalni hrani se bodo okoliški travniki postopno spreminjali v vrtove.
- soft ball je idejno in lokacijsko že postavljen.

Vsem omenjenim dejavnostim je skupno, da nimajo vzpostavljene ustrezne infrastrukture, torej urejene ceste. Občina lahko pričakuje razvoj idej in ponudbe le, če zagotovi primerno okolje.

Prepričan sem, da se bo obisk tega dela Bleda povečal. Vzporedno, s posluhom Občine in ostalih deležnikov pa se bodo razvile vse omenjene dejavnosti. Zanesljivo tudi kakšna nova, turizmu naklonjena dejavnost.
Cilj:
-razbremeniti lokacije, ki so trenutno pod največjim pritiskom obiskovalcev in tako realno ne morejo nuditi miru, individualnega pristopa
-Vključiti naravo, tradicijo,
- nuditi športno- rekreacijsko doživetje,
- zagotoviti vodenje,
- ponuditi gostinsko oskrbo v manjšem obsegu za čas, preživet v naravi
- odpreti

04.02.2018 ob 20:51:27
2 komentarjev
Stran


Blejske novice
Blejske novice
CESTA SVOBODE 13
Tel:(04) 575 01 00
Koledar dogodkov Preglej vse
September 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.09.2018 | Tečaji in delavnice
VODENA KVANTNA MEDITACIJA - čudoviti duhovni wellness in multidimenzijsko zdravljenje
24.09.2018 | Tečaji in delavnice
JOGA MANDU
25.09.2018 | Ostalo
Ure zgodovine
26.09.2018 | Šport
KARATE KOT REKREACIJA
28.09.2018 | Ostalo
Mini golf turnirji
28.09.2018 | Ostalo
Sejem domače in umetnostne obrti
28.09.2018 | Šport
Začetni tečaj veščine taijiquan
29.09.201 | Šport
Test hoje na 2 kilometra
29.09.2018 | Ostalo
Plesni večer
01.07. - 30.10.2018 | Ostalo
Razstave na Blejskem gradu
01.08. - 30.10.2018 | Ostalo
Razstave na Blejskem gradu
01.09. - 29.09.2018 | Ostalo
Razstava unikatnih izdelkov Lane Berden
01.10.2018 | Tečaji in delavnice
Tečaji tujih jezikov
02.10.2018 | Tečaji in delavnice
Tečaj ruščine
24.09.2018 | Tečaji in delavnice
VODENA KVANTNA MEDITACIJA - čudoviti duhovni wellness in multidimenzijsko zdravljenje
24.09.2018 | Tečaji in delavnice
JOGA MANDU
25.09.2018 | Ostalo
Ure zgodovine
26.09.2018 | Šport
KARATE KOT REKREACIJA
28.09.2018 | Ostalo
Mini golf turnirji

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo