Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.08.2018

pretežno jasno
Ponoči bo večinoma jasno. Zjutraj se bo na jugovzhodu rahlo pooblačilo. Najnižje jutranje temperature bodo večinoma od 13 do 16, ob morju okoli 19 °C.
14°C | 30°C
nedelja, 19.08.2018
14°C | 30°C
ponedeljek, 20.08.2018
15°C | 32°C
torek, 21.08.2018
15°C | 31°C
sreda, 22.08.2018
15°C | 31°C
Opozorila
Petek, 17.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
30°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Tudi po dva tisoč tristo obiskovalcev na dan


NOVICE

| |
17.08.2017      12:19
A A

Tudi po dva tisoč tristo obiskovalcev na danDeli:

Bled - Blejski grad je bil poleg otoka tudi v letošnji poletni sezoni prav gotovo ena izmed najbolje obiskanih turistično-kulturnih znamenitosti ne samo na Bledu, pač pa v celo Sloveniji. Po podatkih Zavoda za kulturo, ki upravlja z gradom, je do sredine avgusta grad obiskalo več  kot 350 tisoč ljudi. '' To pomeni, da bomo po vsej verjetnosti letos presegli številko pol milijona, kar se bo zgodilo prvič v zgodovini gradu, '' pravi direktor Zavoda, Matjaž Završnik.

Kot je še povedal, so se na povečan obisk pripravili, saj so že pomladi zaznali, da bi letošnja sezona znala ponovno biti rekordna. '' Pripravili smo se tako s prometno ureditvijo, povečali smo število osebja in tudi varovanje gradu,'' pravi direktor.

Že aprila so imeli v načrtu obnovitvena dela na gradu, ki pa so zaradi povečanega obiska že v pomladanskih mesecih morala počakati na jesen. V jeseni bodo tako sanirali pot od viteške dvorane do parkirišča, na novo uredili kanalizacijo ter prenovili Viteško dvorano in restavracijo na zgornji ploščadi, pa tudi obe ploščadi bosta dobili novo podobo. Z vsemi delo bodo končali do konca marca oziroma aprila prihodnje leto.

Že v začetku septembra pa obnovitvena dela čakajo tudi Festivalno dvorano Bled, takoj po strateškem forumu bodo dvorano zaprli in začeli z obnovo južnega dela, gre za prenovo malih dvoran, instalacij, klimatske naprave, skratka, za modernizacijo dvorane. Dela, vredna dobrega pol milijona evrov, bodo končana v novembru.

Romana Purkart
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Blejske novice? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Blejske novice
Blejske novice
CESTA SVOBODE 13
Tel:(04) 575 01 00

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo