Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
20°C
2°C
JUTRI
20°C
1°C
Deli
2649

Splošna navodila za sklepanje pogodbe

V Medgeneracijskem centru Gorenjske, v sejni sobi Športne dvorane Bled,  bo 20. februarja ob 10. uri predavanje o sklepanju pogodb.   

Splošno pravilo pri sklepanju pogodbe je, da je pogodba sklenjena, ko je doseženo soglasje volj obeh strank. To soglasje pa ugotovimo na podlagi dveh pravnih institutov – predhodnih faz sklepanja, to je ponudbe in sprejema ponudbe. Pogodba se navadno prične oblikovati že v fazi pogajanj, ki pa niso zavezujoča tako kot zavezuje ponudba in njen sprejem, stranka jih lahko prekine kadarkoli hoče…toda pozor! Pogajati se je potrebno pošteno in odškodninsko odgovarja stranka, ki se je pogajala, ne da bi imela namen skleniti pogodbo ter stranka, ki se je pogajala z namenom skleniti pogodbo, pa je ta namen brez neutemeljenega razloga opustila.

Na predavanju boste seznanjeni z vsemi fazami sklepanja pogodbe in njihovimi posledicami.

Kaj je ponudba, kakšen je učinek ponudbe, do kdaj veže ponudba, kdaj pride do sprejema ponudbe in kaj to pomen in še praktično: je razstavljanje na sejmu ponudba? Kam sodijo poslani katalogi, ceniki, letaki, oglasi na radiu?

Nadja Vidic, uni.dipl.prav.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi