Logo MojaObčina.si

Bled

JUTRI
1°C
-3°C
SRE.
-1°C
-1°C
4914

Energetska delavnica za občanke in občane

            V A B I L O občanom na energetsko delavnico

 

Občina Bled v sodelovanju z LEAG iz Kranja in energetskimi svetovalci mreže ENSVET organizira energetsko delavnico, namenjeno osveščanju in izobraževanju občanov Občine Bled s področja učinkovite rabe energije in obnovljivih virov energije.

 

Udeleženci se bodo seznanili  z optimalno izbiro kurilnih naprav, toplotnih črpalk, težavami z vlago in plesnijo v bivalnih prostorih, energetsko izkaznico stavb in možnostmi finančnih spodbud EKO sklada. Poleg tega pa bodo imeli tudi možnost individualnega brezplačnega neodvisnega energetskega svetovanja.

Delavnica je brezplačna, sofinancirana s strani Interreg Citi EnGov, za zaključek je predvidena še pogostitev udeležencev.

 

V občini Bled za zagotovitev gospodarnejšega ravnanja z energijo sledimo zastavljenim ciljem, ki so opredeljeni znotraj Lokalnega energetskega koncepta Občine Bled. V preteklih letih je Občina Bled veliko vložila v energetsko prenovo javnih objektov (Vrtec Bled, Zdravstveni dom Bled, Dom krajanov Boh. Bela, objekti Veslaškega centra Bled, delna energetska prenova v osnovnih šolah), pri čemer je uspešno črpala različne razpoložljive finančne pomoči in subvencije. Zgrajen je bil sistem daljinskega ogrevanja in zamenjan energetsko učinkovitejši energent, prav tako pa je bila energetsko prenovljena javna razsvetljava, ki že prinaša konkretne rezultate na prihrankih električne energije in zmanjšanju emisij CO2.

 

Pogoj za energetsko uspešnost vsake občine je razumevanje pomembnosti obnovljivih virov energije in učinkovite rabe energije na vseh nivojih, zato Občina Bled želi svojim občanom omogočiti  neposredni dostop do informacij  o energetski učinkovitosti tudi preko brezplačnih energetskih delavnic.  

 

Vljudno vabljeni na delavnico dne 11.5.2017 ob 18.15 uri, v prostore Infocentra Triglavska roža Bled, Ljubljanska cesta 27.

 

 

                                                                                              Župan Občine Bled

                                                                                                  Janez Fajfar 

 

 

 

 


 

DELAVNICA: URE in OVE za občane Občine Bled

(URE- učinkovita raba energije, OVE- obnovljivi viri energije)

KRAJ:  Infocenter Triglavska roža Bled, Ljubljanska cesta 27, 4260 Bled

   DATUM IN URA: 11. maj 2017 ob 18:15

 

PROGRAM:

18:15

Registracija udeležencev

18:30

Uvodni pozdrav, Anton Pogačnik, direktor LEAG

18:35

Optimalna izbira kurilne naprave
Andrej Svetina, energetski svetovalec mreže ENSVET

18:50

Toplotne črpalke
mag. Samo Cotelj, energetski svetovalec mreže ENSVET

19:05

Težave z vlago in plesnijo v bivalnih prostorih
Jožef Pogačnik, energetski svetovalec mreže ENSVET

19:20

Energetska izkaznica stavbe
Andrej Svetina, energetski svetovalec mreže ENSVET

19:35

Finančne spodbude EKO Sklada, slovenskega okoljskega javnega sklada
Jožef Pogačnik, energetski svetovalec mreže ENSVET

19:50

Razprava in pogostitev


Delavnica je brezplačna. Udeleženci bodo imeli tudi možnost individualnega brezplačnega neodvisnega energetskega svetovanja.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij