Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 15.08.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, le ponekod občasno zmerno oblačno. Pihal bo šibak severovzhodni veter, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 28, na Primorskem okoli 30°C.
15°C | 26°C
četrtek, 14.08.2018
18°C | 23°C
petek, 16.08.2018
12°C | 28°C
sobota, 17.08.2018
13°C | 30°C
nedelja, 18.08.2018
14°C | 30°C
Opozorila
Sreda, 15.8.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Poslovil se je častni občan dr. Borut Rus


NOVICE

| |
04.05.2017      11:14
A A

Poslovil se je častni občan dr. Borut RusDeli:

Bled - V 91. letu se je poslovil častni občan Občine Bled, dr. Borut Rus. Zadnjič me je na svojem domu sprejel ob 90 letnem jubileju avgusta lani.
Takrat je nastal naslednji zapis:

Dr. Borut Rus je v avgustu praznoval častitljivo obletnico, 90. rojstni dan. Sprejel me je na svojem domu, kjer človek takoj opazi, da je ta upokojeni zdravnik še vedno sila dejaven in da se živo zanima za dogajanje okoli sebe. Iskriv sogovornik in človek z neverjetnim spominom!

Je nekdanji podžupan občine Bled, prejemnik srebrne plakete občine Bled, častni član Turističnega društva Bled in častni član Združenja zdravnikov družinske medicine Slovenije. Nosilec zlatega prstana Gorenjskega zdravniškega društva, zlatega častnega znaka Turistične zveze Slovenije, zlate plakete ZZB NOB Slovenije in zlate medalje De Recherche dela Qualité reda sv. Fortunata. Bil je ustanovni član Muzejskega društva Bled in izjemno zaslužen za izgradnjo blejskega zdravstvenega doma.

Ko se spominja svojih začetkov na medicini pravi, da ni bilo tako težko, kot bi človek pričakoval, medicina pa da je bila njegov hobi že pred študijem.

Povprašala sem ga o zdravju ljudi na Bledu, pa pravi, da smo bili Blejci in Blejčani zdravi, kar je v časih, ko je bil še aktivni zdravnik, kazala tudi statistika. Turisti, ki so prihajali na Bled, so še v Jugoslaviji izjemno spoštovali naše zdravstvo.

Dr. Borut Rus spremlja tudi dogajanje na Bledu, meni, da za Bled ni dobro, če je preveč hrupa, še posebej pa je moteč glasen in gost promet na Ljubljanski cesti. Bled je zanj še vedno biser, ki ga je treba varovati in z njim spoštljivo ter pametno ravnati. Žalosti ga, da mladi odhajajo z Bleda in da v svojem domačem kraju ne najdejo zaposlitve, predvsem tisti s fakultetno izobrazbo. In kaj jim svetuje? ''Ostanite doma, poskušajte najti službo v svojem domačem kraju , sodelujte pri odločitvah in oblikovanju prihodnosti Bleda!''.

Zadnje slovo od dr. Boruta Rusa bo v nedeljo, 7. maja, ob 14. uri na blejskem pokopališču.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Blejske novice? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Blejske novice
Blejske novice
CESTA SVOBODE 13
Tel:(04) 575 01 00
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
18.08.2018 | Ostalo
Plesni večer
18.08.2018 | Umetnost
Stand up v Zasipu
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo