Logo MojaObčina.si

Bled

JUTRI
3°C
-2°C
TOR.
4°C
-3°C
Deli
2591

Pridružite se bralni znački za odrasle

 

1. oktobra se je v vseh enotah Knjižnice A. T. Linharta začela že 8. sezona bralne akcije Ta veseli knjižni svet. Knjižničarka Barbara Klinar, ki že vsa leta skrbno izbira tematiko in naslove knjig, bo bralce letos med drugim popeljala tudi v čarobno Italijo. »Z 80 izbranimi deli bodo naši bralci letos lahko odkrivali Italijo, spoznali pa bodo tudi življenje športnikov, uživali v skrivnostnem pesniškem svetu in obudili spomine na nekaj literatov, ki živijo v naših okolici, ali pa je tema njihovih romanov vezana na naše kraje.« Ena od njih bo Mojca Kumerdej, pisateljica, filozofinja in kritičarka, ki je za roman Kronosova žetev, - enega izmed 80 izbranih literarnih del bralne značke -  letos prejela nagrado Prešernovega sklada in nagrado kritiško sito.

Klinarjeva pove, da so idejo o bralni znački za odrasle leta 2009 dobili pri kolegih iz knjižnice v Izoli. »Izolani so bralno akcijo Primorci beremo takoj vzeli za svojo. Enako kot pri njih, se je tudi pri nas, mi smo našo poimenovali Ta veseli knjižni svet, zelo dobro prijela. Že prvo leto je našo bralno značko uspešno zaključilo 90 bralcev.« Najbolj uspešno leto pa je akcija zabeležila leta 2014, ko je 145 bralcev prebralo 1.800 knjig.« Bralci, ki se bodo bralni akciji pridružili letos, morajo do 30. aprila 2018 prebrati najmanj šest proznih del in eno pesniško zbirko. Potrdilo o opravljeni bralni znački bodo prejeli na zaključni prireditvi, kjer bodo prejeli tudi priznanje in nagrado. »Veseli smo, da imamo kar nekaj bralcev, ki v naši bralni akciji sodelujejo že od samega začetka. Ena od njih, gospa je naša vsakoletna zmagovalka, vsako leto prebere okrog 60 knjig.« Le moških bralcev, pove Klinarjeva, je le za vzorec. »Od tri do deset jih običajno sodeluje. Rada bi povabila, tako moške kot ženske, da se nam pridružijo in vstopijo v Ta veseli knjižni svet in spoznajo, da je branje posebne vrste užitek.«

Biba Jamnik Vidic

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!