Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
1°C
-3°C
JUTRI
0°C
-2°C
Deli
3019

Prgine jedi v knjižici

Zasip - Turistično društvo in Kulturno-umetniško društvo Zasip sta pripravila Prgarski dan s predstavitvijo kuharske knjige Dobrote iz Prgarije. V dopoldanskem času so stekle kuharske delavnice z Bojano Pipan, popoldne pa je sledil kulturni program z degustacijo Prgarskih jedi in predstavitev publikacije.

Knjižica receptov Dobrote iz Prgarije je nastala po idejni zasnovi Bojane Pipan. Publikacija vsebuje 15 izbranih receptov s podrobnimi navodili za pripravo jedi iz prgine moke. Ta osnovna sestavina, iz katere so včasih delali Prgin kruh, je dala Zasipljanom tudi njihovo domače ime Prgarji.  

 

Prga je ime za hruško tepko. Včasih je na pobočju Homa raslo veliko teh dreves, zato se je Zasip takrat imenoval tudi Prgarja. 

Bogato obloženo mizo z dobrotami iz tepk je bilo veselje tako pogledati kot tudi okusiti!

 

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!