Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

pretežno jasno
Danes bo sprva oblačno s padavinami in nevihtami, ki bodo zgodaj dopoldne od severa ponehale. Zapihal bo okrepljen severni veter. Sredi dneva se bo zjasnilo, popoldne bo povsod večinoma sončno. Še bo pihal severni do severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, na Primorskem okoli 22 °C.
13°C | 15°C
torek, 23.09.2018
10°C | 18°C
sreda, 25.09.2018
2°C | 17°C
četrtek, 26.09.2018
-1°C | 15°C
petek, 27.09.2018
-1°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.9.2018 ob 6h
V jutranjem času lahko najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji presežejo hitrost 70 km na uro.
13°C
15°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Odprli smo poletje na Bledu, nov ......


NOVICE

| |
21.05.2018      3:04
A A

Odprli smo poletje na Bledu, nov harmonikarski rekord!Foto: Miro Zalokar
Foto: Miro Zalokar
Deli:
Bled - Kljub upiranju vremena so minuli konec tedna na Bledu odprli poletje. Okusi Bleda na Jezerski prmenadi in večerni koncerti so napovedali pestro poletje.
V petek zvečer je nastopil Zoran Predin z Damir Kukuruzović Django group in ponudil svežo izvedbo svojih največjih uspešnic. Intimen koncert za slovenske ljubitelje in pravo glasbeno presenečenje za blejske goste.

V soboto zvečer je oder na Jezerski promenadi zasedla Taša, domačinka Nataša Vester Trseglav s svojim pesvkim zborom Letim.

 

Tradicionalno, zdaj že 6. srečanje harmonikaric in harmonikarjev ob Blejskem jezeru je tokrat na Bled ponovno privabilo veliko število ljubiteljev tega inštrumenta. Nekaj tisoč obiskovalcev je prišlo na svoj račun predvsem ob 12. uri. Iz kar 560 harmonike je ubrano zadonela Avsenikova skladba ''Otoček sredi jezera''. Da je bilo vzdušje popolno, je poskrbel Sašo Avsenik s svojim ansamblom. Udeleženci s harmonikami so namreč imeli čast zaigrati skupaj z njimi, kar je bila zagotovo svojevrstna in edinstvena priložnost.

Skupaj so zaigrali tudi Avsenikovo Na Golici in Slakovega Čebelarja, saj je bila ravno ta nedelja proglašena za 1. svetovni dan čebel. Ker je kislo vreme obetalo osvežitev v obliki padavin, so organizatorji malo pohiteli s povorko vseh udeležencev na Jezerski promenadi in jo uspešno zaključili z žrebanjem bogatih nagrad ter proglasitvijo najmlajšega in najstarejšega udeleženca.

Najmlajši je bil z manj kot petimi leti Enej Cizej iz Pariželj pri Braslovčah, najstarejši pa Franc Ostrelič z Brezij pri Tržiču, ki je pred dobrim mesecem dni dopolnil 83 let. Lani mu je ta laskavi naslov odnesel le nekaj dni starejši harmonikarski kolega.

Na Bled je tokrat prišlo 299 individualnih udeležencev in 13 organiziranih harmonikarskih skupin, ki so skupaj šteli 261 članov. Najštevilčnejši je bil Orkester Nika Polesa s šestdesetimi harmonikarji, za kar so prejeli dva hleba Blejskega sira. Ob dejstvu, da so na Bled prispeli s kar petimi avtobusi si lahko le predstavljate, koliko svojih ''navijačev'' so pripeljali s seboj.

Srečni dobitnik darilnega bona čevljarstva Štajnar iz Škofljice za izdelavo škornjev za narodno nošo po meri izžrebanca je bil Rajko Križman iz kraja Miren. Darilni bon za izdelavo lajbča gorenjske narodne noše po meri izžrebanca je iz rok Marije Mojce Berce iz Selc prejel Emil Trobec iz okolice Sežane. Vikend paketa s polpenzionom v hotelu Kompas na Bledu se je razveselila Boža Smerdel iz Pivke, darilnega bona Totter midi v vrednosti 598,00 eur pa Jaka Novak iz Spodnjih Gorij. Čestitke je prejel tudi Srečko Mlinarič, saj je ravno ta dan praznoval rojstni dan.

Seveda pa so vsi čakali na to, kdo bo novi lastnik harmonike Poličar. Največ sreče pri žrebu je imel Tadej Skok z Ravnice pri Grgarju. Harmoniko mu je osebno izročil Brane Poličar, ki je letos že šestič zapored poskrbel, da je eden od udeležencev domov odnesel kar dve harmoniki, svojo staro in novo Poličarjevo.

Organizatorja Turizem Bled in Občina Bled sta tudi letos poskrbela, da so se harmonikarji okrepčali z okusnim harmonikarskim golažem, za katerega so poskrbeli v Oštariji Moskva v Lescah ter s pijačo iz pivovarne Union. Maja Lakota in Melita Pretnar Kofol iz Turizma Bled sta vsakemu udeležencu, ki je svoj prihod najavil na informacijskem pultu, predali bon za brezplačno pogostitev in spominsko nalepko.

Po besedah idejnega vodje in glavnega organizatorja prireditve, sicer podžupana Občine Bled Tonija Mežana take prireditve ne bi bilo moč izpeljati brez neumornih prostovoljcev. Letos se jih je prijavilo rekordnih 80, med njimi nekaj posameznikov, večinoma pa članov blejskih društev in klubov. Vodja rediteljev na parkiriščih Dušan Žnidaršič je s prostovoljci poskrbel za nemoteno brezplačno parkiranje na posebej označenih parkiriščih, Bled Tours in Čarman Bled pa za brezplačne prevoze harmonikarjev, ki so prihajali iz različnih držav: Belgije, Nemčije, Avstrije, Italije, Hrvaške in Slovenije.  

Za vezano besedo sta že tradicionalno poskrbela Majči Bobnar in Niko Rakovec. Na odru so ves čas trajanja prireditve igrale harmonikarske skupine in ansambel Gašper Štajner s prijatelji. Velik del bremena je letos nase prevzel Iztok Pesrl, sicer vodja ansambla Slovenski pozdravi, ki je sredi dopoldneva prevzel glavno taktirko prireditve in zamenjal podžupana v vlogi vodje prireditve, saj je ta imel še eno ne prestavljivo obveznost. Prisotne je med drugimi pozdravil tudi blejski župan Janez Fajfar z gosti iz projekta GEMS.

Na harmonikarskih stojnicah so se predstavili različni ponudniki, ki so še dodatno poskrbeli za pestrost tega čudovitega dogodka. S harmonikami in ansamblom Saša Avsenika se je zaključila otvoritev blejske poletne turistične sezone. So pa organizatorji že povabili vse udeležence in številne obiskovalce na 7. Srečanje harmonikaric in harmonikarjev ob Blejskem jezeru, ki bo 19. maja prihodnje leto.      

Toni Mežan

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Blejske novice? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Blejske novice
Blejske novice
CESTA SVOBODE 13
Tel:(04) 575 01 00
Koledar dogodkov Preglej vse
September 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.08.2018 | Tečaji in delavnice
JOGA MANDU
24.09.2018 | Tečaji in delavnice
VODENA KVANTNA MEDITACIJA - čudoviti duhovni wellness in multidimenzijsko zdravljenje
25.09.2018 | Ostalo
Ure zgodovine
26.09.2018 | Šport
KARATE KOT REKREACIJA
28.09.2018 | Ostalo
Mini golf turnirji
28.09.2018 | Ostalo
Sejem domače in umetnostne obrti
28.09.2018 | Šport
Začetni tečaj veščine taijiquan
29.09.201 | Šport
Test hoje na 2 kilometra
29.09.2018 | Ostalo
Plesni večer
01.07. - 30.10.2018 | Ostalo
Razstave na Blejskem gradu
01.08. - 30.10.2018 | Ostalo
Razstave na Blejskem gradu
01.09. - 29.09.2018 | Ostalo
Razstava unikatnih izdelkov Lane Berden
01.10.2018 | Tečaji in delavnice
Tečaji tujih jezikov
02.10.2018 | Tečaji in delavnice
Tečaj ruščine
24.08.2018 | Tečaji in delavnice
JOGA MANDU
24.09.2018 | Tečaji in delavnice
VODENA KVANTNA MEDITACIJA - čudoviti duhovni wellness in multidimenzijsko zdravljenje
25.09.2018 | Ostalo
Ure zgodovine
26.09.2018 | Šport
KARATE KOT REKREACIJA
28.09.2018 | Ostalo
Mini golf turnirji

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo