Logo MojaObčina.si

Bled

JUTRI
9°C
2°C
SRE.
10°C
1°C
3118

Nov pohodniški zemljevid in nova informacijska tabla

Potem, ko so bili v zadnjem mesecu po celotni občini Bled postavljeni novi leseni stebrički z oznakami sprehajalnih in pohodniških poti, je bil izdelan tudi priročen žepni zemljevid, ki je izšel v 5000 izvodih in stane 5 evrov. Zemljevidu bo sledila še digitalna različica. Na celotnem območju občine je sicer postavljenih približno 200 stebričkov s 500 oznakami. Bled ima razvejan sistem sprehajalnih in pohodniških poti, zlasti po bližnjih osamelcih, ki ponujajo čudovite poglede na alpski biser in njegovo okolico. Označene in na zemljevidu vrisane pa niso prav vse, ampak le najbolj priljubljene in uhojene. Nekatere poti so številnim obiskovalcem še vedno skrite ali pa namenjene dodatnemu raziskovanju. Zlasti jih radi uporabljajo tudi domačini. Poleg tega vsako leto Turizem Bled izda publikacijo Mini info v 70.000 izvodih in je v obeh blejskih infocentrih na voljo brezplačno.
Turizem Bled je ob parkirišču pod hotelom Krim postavil tudi novo informacijsko tablo.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi