Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
14°C
0°C
JUTRI
6°C
-6°C
Deli
2665

Julijske Alpe med desetimi najboljšimi za prihodnje leto!

Znani turistični vodnik Lonely Planet je objavil seznam najboljših potovalnih destinacij za prihodnje leto, na katerem med 10 regijami priporoča tudi obisk slovenskih Julijskih Alp.

Slovenske gore so uvrstili na tretje mesto med desetimi najlepšimi svetovnimi turističnimi regijami, ki jih je treba nujno obiskati v letu 2018, in primerjali so jih z naravo v Chamonixu v Franciji in Zermattu v Švici, vendar je slovenska različica manj znana in z manj gneče, so zapisali.

Med bisere, ki so vredni obiska, so poleg Blejskega in Bohinjskega jezera nanizali še Vršič, Triglavski narodni park, Radovljico, Kranj in Kamnik, med izbrane točke, ki jih je treba videti, pa so uvrstili Loški grad, muzej čebelarstva, Linhartov trg v Radovljici in Blejski vintgar.

Omenili so tudi Triglavski narodni park kot mehanizem, ki zagotavlja, da se območje ne razvija prehitro, ampak preučeno in počasi. "Nekoč primerne le za neustrašne Julijske Alpe počasi odpirajo vrata vsakemu popotniku," so zapisali.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!