Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

oblačno
Ponoči bo delno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 20 stopinj Celzija.
18°C | 27°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 26°C
petek, 30.06.2017
17°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
17°C | 24°C
nedelja, 02.07.2017
15°C | 27°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 19h
V sredo popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo krajevni nalivi in močnejši sunki vetra, ni izključen pojav toče.
18°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

40 dni brez alkohola


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
15.02.2016      16:54
A A

40 dni brez alkoholaAkcija 2016
Akcija 2016
Deli:

Ve­li­ko se go­vo­ri o šte­vil­nih dro­gah, vsi pa po­zab­lja­mo, da je dro­ga šte­vil­ka ena v Slo­ve­ni­ji še ved­no al­ko­hol. Naj­hu­je je, da je druž­be­no spre­jem­lji­va, se to­le­ri­ra. Pije se ob vsa­ki pri­lož­no­sti: ob rojs­tvu, smr­ti, pro­sla­vah – vedno je raz­log pit­je al­ko­ho­la. Al­ko­hol so ope­va­li že od nek­daj, že vča­sih so tudi opo­zar­ja­li na ško­dlji­ve učin­ke, če ga je bilo pre­več. S pit­jem al­ko­ho­la so po­ve­za­ni šte­vil­ni pre­go­vo­ri, reki. Al­ko­hol je zelo ne­var­na in za­hrbt­na dro­ga, ki je zas­vo­ji­la šte­vil­ne lju­di in uni­či­la nji­ho­ve dru­ži­ne in jih uni­ču­je še na­prej. Šte­vil­ni otro­ci, žen­ske in tudi mož­je tr­pi­jo ob part­ner­jih al­ko­ho­li­kih. Al­ko­ho­li­zem je zelo huda bo­le­zen in tež­ko je naj­ti pot iz nje. To za­go­to­vo vedo naj­bolj ti­sti, ki so to oku­si­li na last­ni ko­ži. Še­le ko so iz naj­huj­še­ga, po­ve­do, kako stra­šno je bilo.
V Slo­ve­ni­ji se uk­var­ja­jo z zdrav­lje­njem al­ko­ho­liz­ma psi­hia­trične bolnišnice, ambulante za odvisnost, splo­šni zdrav­ni­ki in klubi z usposobljenimi terapevti ki se vsa­kod­nev­no sre­ču­je­mo s to hudo te­ža­vo, ko je vsa dru­ži­na v sti­ski za­ra­di ene­ga čla­na.

Vzrok mnogim nesrečam leži na dnu vinskrega kozarca!

Bi tebi uspelo 40 dni brez alkohola?
Srečko Uršič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.