Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.01.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Severni veter se bo v drugem delu noči polegel. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -1, ob morju malo nad 0 °C.
-3°C | 7°C
torek, 23.01.2018
-1°C | 13°C
sreda, 24.01.2018
-2°C | 12°C
četrtek, 25.01.2018
0°C | 9°C
petek, 26.01.2018
5°C | 11°C
Opozorila
Nedelja, 21.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
7°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Obisk zavetišča v Vitovljah


ŠOLSTVO

| |
11.05.2016      14:55
A A

Obisk zavetišča v VitovljahDeli:

Na podružnični šoli v Šmarjah smo si že decembra ogledali film Paddington. Vsebina filma nas je presenetila, saj se nismo zavedali, kako pomembno je domače okolje. Medvedek Paddington je moral zaradi potresa v daljne kraje, kjer ni nikogar poznal in mu je bilo na začetku precej težko. Šele ob ljubečih ljudeh in v domačem okolju je spoznal kraj kot prijeten in na koncu tudi ostal pri ljubeči družini, ob posebej pozornih ljudeh.

Po ogledu tega filma sem se kot učiteljica odločila, da nadgradimo šolski projekt Etika in vrednote in si ogledamo zavetišče v naši bližini (Vitovlje), kjer bodo učenci videli domače ljubljenčke, ki pravzaprav niso več ljubljenčki, saj so jih ljudje zapustili, zanemarili ali še kaj hujšega. Sami otroci so navdušenci živalskega sveta in ima tudi vsak domače ljubljenčke.

Obisk se je začel že zjutraj, tako da smo lahko opazovali jutranja opravila v zavetišču. Prijazna gospa Elizabeta nam je razkazala zavetišče in nam pojasnila celotno delovanje. Dala nam je tudi kužke v 'posojo', da smo jih lahko peljali na sprehod in jih crkljali. Pobožali smo pa tudi mucke in najbrž bi jih tudi odnesli domov, če nam bi starši to dovolili. Najbolj priljubljen je bil slaboviden mucek, ki je postala prava šolska maskota. Obe gospe v zavetišču sta nas sprejeli odprtih rok in bili sta strašno prijazni. Zato sem jima še tu zahvalimo za vso gostoljubnost.

Resnično navdušeni in veseli, da so živali v zavetišču v dobrih rokah, smo z nasmehom na obrazu odšli domov prepričani, da mi pa našim domačim ljubljenčkom ne delamo krivic.

Mateja Kompara, učiteljica na POŠ Šmarje 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 193
Izšla: 22.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.01.2018
Danes ni dogodkov.
23.01.2018 | Tečaji in delavnice
JOGA DELAVNICE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.