Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.07.2017

pretežno oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno s krajevnimi padavinami in nevihtami. Ob morju bo večji del dneva pihal jugo, zvečer pa bo zapihal okrepljen severozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 26, v južnih krajih do 30 stopinj C.
20°C | 28°C
torek, 25.07.2017
15°C | 28°C
sreda, 26.07.2017
12°C | 25°C
četrtek, 27.07.2017
12°C | 28°C
petek, 28.07.2017
14°C | 30°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.7.2017 ob 8h
Danes bodo nekatere nevihte spremljala krajevna neurja z nalivi in močnejšimi sunki vetra. Ni izključen tudi pojav toče. Na obali bo zvečer ob prehodu hladne fronte zapihal okrepljen severozahodnik.
20°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Obisk zavetišča v Vitovljah


ŠOLSTVO

| |
11.05.2016      14:55
A A

Obisk zavetišča v VitovljahDeli:

Na podružnični šoli v Šmarjah smo si že decembra ogledali film Paddington. Vsebina filma nas je presenetila, saj se nismo zavedali, kako pomembno je domače okolje. Medvedek Paddington je moral zaradi potresa v daljne kraje, kjer ni nikogar poznal in mu je bilo na začetku precej težko. Šele ob ljubečih ljudeh in v domačem okolju je spoznal kraj kot prijeten in na koncu tudi ostal pri ljubeči družini, ob posebej pozornih ljudeh.

Po ogledu tega filma sem se kot učiteljica odločila, da nadgradimo šolski projekt Etika in vrednote in si ogledamo zavetišče v naši bližini (Vitovlje), kjer bodo učenci videli domače ljubljenčke, ki pravzaprav niso več ljubljenčki, saj so jih ljudje zapustili, zanemarili ali še kaj hujšega. Sami otroci so navdušenci živalskega sveta in ima tudi vsak domače ljubljenčke.

Obisk se je začel že zjutraj, tako da smo lahko opazovali jutranja opravila v zavetišču. Prijazna gospa Elizabeta nam je razkazala zavetišče in nam pojasnila celotno delovanje. Dala nam je tudi kužke v 'posojo', da smo jih lahko peljali na sprehod in jih crkljali. Pobožali smo pa tudi mucke in najbrž bi jih tudi odnesli domov, če nam bi starši to dovolili. Najbolj priljubljen je bil slaboviden mucek, ki je postala prava šolska maskota. Obe gospe v zavetišču sta nas sprejeli odprtih rok in bili sta strašno prijazni. Zato sem jima še tu zahvalimo za vso gostoljubnost.

Resnično navdušeni in veseli, da so živali v zavetišču v dobrih rokah, smo z nasmehom na obrazu odšli domov prepričani, da mi pa našim domačim ljubljenčkom ne delamo krivic.

Mateja Kompara, učiteljica na POŠ Šmarje 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 188
Izšla: 30.06.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.07.2017
Danes ni dogodkov.
30.07.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sheer Mag (ZDA)
30.07.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sheer Mag (ZDA)
02.08.2017 | Umetnost
VODSTVO PO PREGLEDNI RAZSTAVI MILENA LAH, KIPARKA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.