Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Popoldne bo oblačno in deževno. Predvsem na Primorskem bodo sprva možne posamezne nevihte, tam bo začela pihati zmerna burja. Hladilo se bo, popoldanske temperature bodo le od 10 do 13, ob morju okoli 18 °C.
17°C | 23°C
nedelja, 23.09.2018
12°C | 25°C
ponedeljek, 24.09.2018
15°C | 22°C
torek, 25.09.2018
8°C | 20°C
sreda, 26.09.2018
5°C | 21°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 13h
Popoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
17°C
23°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Tri zmage na BMX tekmi v Mariboru


ŠPORT, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
15.05.2018      12:19
A A

Tri zmage na BMX tekmi v Mariboru


V soboto in nedeljo sta bili v Mariboru na sporedu tretja in četrta preizkušnja BMX pokala Alpe Adria. Tekmi sta se odlično razpletli za člane ajdovskega Črnega Trna. Žan Godina je v nedeljo dosegel zmago v elitni konkurenci, med dečki do 13 let, pa si je oba dneva konkurenco pokoril Tim Rovtar.


Deli:

Organizatorju, BSX Maribor, je kljub slabi vremenski napovedi čez vikend na mariborski BMX progi uspelo izpeljati tretjo in četrto dirko pokala Alpe – Adria BMX 2018, ki poteka še v Avstriji, Italiji in na Madžarskem. Tokrat je v Mariboru nastopilo več kot 100 tekmovalcev in tekmovalk.

Močno je bilo zastopano tudi ajdovsko kolesarstvo saj je rumeno – črne barve Črnega Trna zastopalo kar devet mladih BMX tekmovalcev. Najbolj prestižno zmago za Črn Trn je v elitni in najmočnejši konkurenci dosegel Žan Godina, ki je v nedeljo premagal prav vse konkurente in se zasluženo veselil lepega uspeha. Blizu mu je bil že v soboto, a se je na koncu moral zadovoljiti z drugim mestom. Godina je tako potrdil status trenutno številke ena v slovenski BMX sceni.

Brez konkurence pa je bil oba dneva Tim Rovtar, v kategoriji dečkov do 13 let je slavil tako v soboto kot tudi v nedeljo. Po dveh drugih mestih v Rivignanu, Rovtar nadaljuje uspešno sezono in bo tudi v prihodnje močan adut ajdovske in slovenske BMX ekipe. Tudi ostali člani Črnega Trna so v Mariboru dobro nastopili in prikazali precej znanja v konkurenci, ki ima sicer na voljo mnogo boljše razmere za trening kot pa ajdovski tekmovalci. Finale sta si privozila še Beno Batič in Nik Prek, blizu najboljšim pa so bili tudi Maxim Jazbar, Tine Dovžak, Ožbej Golja, Vito Plahuta in David Zabukovec.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 200
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.