Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Popoldne bo oblačno, padavine se bodo razširile nad vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Zapihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa lahko ponekod tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
12°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
2°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 21°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 22°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 11h
Danes popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
12°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Tadej Beočanin predstavil svoj program ......


OBČINSKE

| |
09.09.2014      8:30
A A

Tadej Beočanin predstavil svoj program vodenja občine Ajdovščina


V volilni pisarni SD in Tadeja Beočanina na Lavričevem trgu v Ajdovščini je na novinarski konferenci Tadej Beočanin, kandidat SD za župana občine Ajdovščina, predstavil svoj program vodenja občine Ajdovščina v mandatnem obdobju 2014 – 2018.


Utrinek s tiskovne konference v volilni pisarni na Lavričevem trgu
Utrinek s tiskovne konference v volilni pisarni na Lavričevem trgu
Deli:

Tadej Beočanin prihaja v politiko iz civilnodružbenih organizacij z lokalne in državne ravni. V zadnjem mandatu je občinski svetnik občine Ajdovščina, je tudi član Razvojnega sveta Severne Primorske (Goriške razvojne) regije.

Delovanje ajdovske občine je ocenil z besedami, da »… se zdi, da občina stopica na mestu. Manjka ji razvojni preboj in strateško načrtovanje. Sprejemajo se ad-hoc rešitve in odločitve, zato občina ne uspe dohajati drugih v regiji. Položaj, v katerem se je znašla, najbolje opisujeta stopnja brezposelnosti, ki je nad povprečjem regije, in odseljevanje mladih iz občine.« Prav opisana situacija je po njegovih besedah povod za kandidaturo, v kateri so ga podprli ajdovski socialni demokrati. »Zavezan sem občini Ajdovščina. V vsem družbenem delovanju na lokalnem in državnem nivoju sem imel vedno pred očmi ljudi iz občine. Prišel sem do točke, kjer sem pripravljen in sposoben prevzeti krmilo občine in ji s trdim delom omogočiti lepšo prihodnost.«

V njegovem programu so dosegljivi cilji, za katere si bo prizadeval, v kolikor bo izvoljen za župana. Med prioritetnimi področji Beočanin izpostavlja urbano prenovo Ajdovščine, razvoj turizma na podeželju, dediščinskega ter adrenalinskega in športnega turizma, razvoj kmetijstva, predvsem pa v programu izpostavlja tristo novih delovnih mest in devetdeset novih stanovanj za neprofitni najem ali odkup. Zagotavlja pa tudi transparenten in demokratičen način dela, ki zajema večjo vlogo krajevnih skupnosti in civilnodružbenih iniciativ. Vodilo pa ga bo zlato pravilo: enemu občinskemu evru za investicije dodati en evro iz Evrope ali države.

Edvard Krapež, predsednik občinske organizacije SD Ajdovščina je poudaril, da je lista uravnotežena tako po spolu in starosti kot kraju bivanja. Ob tem je izrazil posebno zadovoljstvo ob dejstvu, da je poleg že izkušenih  kandidatov na listi tudi veliko mladih.

Ana Velikonja, ki se ja na tiskovni konferenci tudi predstavila, je nov obraz na listi SD za občinsko svetnico občine Ajdovščina v 2. volilni enoti. Njena kandidatura je dokaz, da si mladi želijo aktivnega sodelovanja v političnem življenju v Ajdovščini in imajo konkretne predloge za razvoj občine Ajdovščina.

Rozana Mužica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE
25.10.2017 | Ostalo
PREDAVANJE: Zdravje skozi življenjska obdobja
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Predavanje: Demenca, kako jo prepoznati in kje poiskati pomoč?«
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
Predavanje: Ženske za znanost

Bodite prvi pri oddaji mnenja.