Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.09.2018

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo zjasnilo. Zjutraj bo pretežno jasno, po nekaterih kotlinah in dolinah bo megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18°C.
16°C | 31°C
petek, 19.09.2018
15°C | 30°C
sobota, 21.09.2018
14°C | 30°C
nedelja, 22.09.2018
18°C | 25°C
ponedeljek, 23.09.2018
13°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 19.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Po stopinjah naših prednikov


ŠPORT

| |
22.03.2018      11:57
A A

Po stopinjah naših prednikovFoto: Ivo Saksida
Foto: Ivo Saksida
Deli:

Na tiho nedeljo je Planinsko društvo Ajdovščina organiziralo vsakoletni pohod iz Ajdovščine na Sveto Goro. Vse se je začelo na Šturskem placu: v temi, dežju, burji… kjer je pohodnike pričakal vodnik PDA Vladimir Lemut. Ura je odbila šest in podali so se na osem ur dolgo pot proti Sveti Gori. Že s prvimi koraki je dež ponehal. Ko so stopali čez letališče, se je zoril dan, ki je obetal lepo vreme. In res, slabo vreme se je odpravilo kdo ve kam in se usmililo pohodnikov. Pot jih je vodila po starodavnih poteh pod Čavnom, kje so že v starih časih Vipavci romali na Sveto Goro. Ponekod še zasledimo drobne križce vklesane v skale, ki so jim kazali pot. Vodnik Vladimir jih je vodil skozi Skrilje, Kamnje, Vrtovin pod Sv. Pavlom, skozi Ravne, Vitovlje in Šmihel. Tam so se dvignili nad izvir Lijaka in se spustili v Ravnico in nato do Prevala. Celo pot so prehodili v lepem, občasno tudi sončnem vremenu in vsi prišli do cilja. Smeh, dobra volja pa tudi pesem so bili stalnica pohoda vse do Prevala, kjer so se pridružili križevemu potu, ki v postnem času poteka s Prevala na Sveto Goro. Po sveti maši je pohodnike čakal avtobus in jih odpeljal proti Vipavski dolini, kjer jih je ponovno pričakalo slabo vreme, ki se letos kar ne pusti odgnati.
MG
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 200
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.