Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
24°C
14°C
JUTRI
18°C
15°C
Deli
7357

Po stopinjah naših prednikov

Na tiho nedeljo je Planinsko društvo Ajdovščina organiziralo vsakoletni pohod iz Ajdovščine na Sveto Goro. Vse se je začelo na Šturskem placu: v temi, dežju, burji… kjer je pohodnike pričakal vodnik PDA Vladimir Lemut. Ura je odbila šest in podali so se na osem ur dolgo pot proti Sveti Gori. Že s prvimi koraki je dež ponehal. Ko so stopali čez letališče, se je zoril dan, ki je obetal lepo vreme. In res, slabo vreme se je odpravilo kdo ve kam in se usmililo pohodnikov. Pot jih je vodila po starodavnih poteh pod Čavnom, kje so že v starih časih Vipavci romali na Sveto Goro. Ponekod še zasledimo drobne križce vklesane v skale, ki so jim kazali pot. Vodnik Vladimir jih je vodil skozi Skrilje, Kamnje, Vrtovin pod Sv. Pavlom, skozi Ravne, Vitovlje in Šmihel. Tam so se dvignili nad izvir Lijaka in se spustili v Ravnico in nato do Prevala. Celo pot so prehodili v lepem, občasno tudi sončnem vremenu in vsi prišli do cilja. Smeh, dobra volja pa tudi pesem so bili stalnica pohoda vse do Prevala, kjer so se pridružili križevemu potu, ki v postnem času poteka s Prevala na Sveto Goro. Po sveti maši je pohodnike čakal avtobus in jih odpeljal proti Vipavski dolini, kjer jih je ponovno pričakalo slabo vreme, ki se letos kar ne pusti odgnati.
MG

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi