Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

delno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, zjutraj se bo dež od vzhoda razširil nad osrednji del države, vmes bo tudi kakšna nevihta. Na zahodu bo ostalo večinoma suho. Zjutraj bo zapihal veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, ob morju okoli 19 °C.
17°C | 32°C
torek, 22.07.2018
17°C | 29°C
sreda, 24.07.2018
15°C | 32°C
četrtek, 25.07.2018
17°C | 32°C
petek, 26.07.2018
17°C | 33°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

10. likovni natečaj 'Drevo'


ŠOLSTVO

| |
14.06.2018      15:14
A A

10. likovni natečaj 'Drevo'


V petek, 8. junija 2018, je bilo na Osnovni šoli Šturje Ajdovščina odprtje razstave 10. likovnega natečaja Drevo. Letos likovna dela prvič razstavljajo mladi likovni ustvarjalci od 1. do 9. razreda iz cele Slovenije. Na razpis se je odzvalo se je 170 mentoric in mentorjev slovenskih osnovnih šol in njihovih podružnic. Skupno smo tako prejeli 1025 likovnih del.


Deli:

Zunanjo komisijo za izbor najboljših del in določitev priznanj so sestavljali:

Silva Copič, profesorica likovne umetnosti, Bogdan Vrčon, akademski slikar in Tea Curk Sorta, akademska kiparka in likovna pedagoginja na OŠ Šturje Ajdovščina.

Komisija je za predstavitev na razstavi izbrala 391 likovnih del. Nagrado (zlato priznanje) je prejelo 15 del, 8 iz prve (razredna stopnja) in 7 iz druge skupine (predmetna stopnja). Pohvalo (srebrno priznanje) je prejelo 24 del. Komisija je izbrala tudi najboljše kolekcije; 4 so prejele nagrado (zlato priznanje), 2 iz prve, dve pa iz druge skupine. Avtorji vseh ostalih za razstavo izbranih likovnih del so prejeli priznanja za sodelovanje (bronasto priznanje).

Letošnji likovni natečaj Drevo ni bil samo jubilejni in zadnji dogodek v sklopu praznovanja 10. obletnice ustanovitve in delovanja šole, ampak je bil tudi v celoti posvečen našemu pokojnemu likovnemu pedagogu Bojanu Boletu. Gospod Bole je bil idejni vodja tega natečaja in ga je vseh deset let pripravljal ter ga pripeljal do natečaja na državnem nivoju.

Na prireditvi ob odprtju razstave so se učenci spominjali pokojnega učitelja likovne umetnosti. Prebirali so spomine nanj, na njegovo delo, in govorili o pečatu, ki ga je pustil na šturski šoli. Vsi, učenci in delavci na šoli ter sodelavci z drugih šol, bomo pogrešali  pokojnikov prefinjeni občutek za estetiko in za vse, kar je lepo.

Razstavo likovnih del 10. natečaja Drevo si lahko na šoli ogledate do konca septembra.

Lea Vidmar,

ravnateljica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!