Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.09.2018

jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju okoli 11°C.
6°C | 20°C
sreda, 24.09.2018
16°C | 21°C
četrtek, 26.09.2018
3°C | 19°C
petek, 27.09.2018
2°C | 25°C
sobota, 28.09.2018
8°C | 28°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Primorci beremo 2018


NOVICE

| |
17.04.2018      14:31
A A

Primorci beremo 2018


V Lavričevi knjižnici smo spet postavili na polico 75 knjig slovenskih avtorjev po izboru primorskih knjižničarjev in tako že dvanajsto leto začeli s projektom Primorci beremo, ki ga pripravlja deset primorskih knjižnic.


Deli:

Tudi letos je nekaj priporočenih knjig izpod peres avtorjev iz vipavske doline. Ker se letos spominjamo 100-letnice konca prve svetovne vojne, nas bo v tisto leto popeljala knjiga Danila Lokarja Leto osemnajsto. Potem je tu knjiga Nataše Konc Lorenzuti Bližina daljave, pa Simona Semenič Me slišiš?, Neli Kodrič Filipič Povej mi po resnici, Erika Brajnik Naturopatski priročnik, in pesniška zbirka Slepomišnice z ilustracijami Polone Kunaver Ličen in Davida Lična.

Vabimo vas, da se z branjem ponujenih knjig pridružite našemu primorskemu bralnemu projektu. V osrednji knjižnici v Ajdovščini, v krajevnih knjižnicah v Vipavi, Podnanosu, Dobravljah in na Potujoči knjižnici so knjige letošnjega seznama že pripravljene, da si jih izposodite. Da se boste lažje odločili, smo pripravili tudi kratke vsebine predlaganih del. Če pa bo vaša izbrana knjiga izposojena, si jo kar rezervirajte, da boste lažje prišli do nje. In ne pozabite vzeti tudi posebnega bralnega znamenja (kazalke), na katerega boste zapisali svoje podatke in tudi kaj o knjigi, kaj vam je bilo všeč pa tudi kaj vam v prebranem ni bilo povšeči.

Tako kot vsako leto bomo na zaključni prireditvi z znanim gostom vsem, ki boste prebrali vsaj pet proznih del in eno pesniško zbirko, podelili priznanja in knjižno nagrado.

Vabimo vas, da se vključite v veliko družino primorskih bralk in bralcev projekta Primorci beremo 2018 in se veselimo vašega obiska v naši knjižnici!

Zdenka Žigon
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 200
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
26.09.201 | Ostalo
Terenska krvodajalska akcija v Vipavi
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Delavnica kreativnega pisanja

Bodite prvi pri oddaji mnenja.