Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 18.10.2018

pretežno jasno
Sprva bo oblačno, ponekod tudi megleno. Rahel dež bo povsod ponehal. Čez dan se bo od severozahoda delno zjasnilo. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 20, na Primorskem do 24 °C.
12°C | 24°C
petek, 17.10.2018
12°C | 23°C
sobota, 19.10.2018
11°C | 24°C
nedelja, 20.10.2018
9°C | 24°C
ponedeljek, 21.10.2018
9°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 18.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Glasbene in besedne urice


NOVICE

| |
26.06.2018      9:54
A A

Glasbene in besedne urice


Mesečni dogodek 'Glasbene in besedne urice' v domu starejših občanov v Ajdovščini, vsebinsko organizira in vodi Super senior Štefan Čičigoj ob polni podpori vodstva doma. Za glasbeni program in njegovo izvedbo je zadolžen glasbenik Bojan, tehnični delavec doma, občasno sodelujejo tudi posamezni strokovni delavci doma.


Deli:
Ljubiti resnico, častiti lepoto, ohranjati vero in pogum, ohranjati veselje, gojiti ljubezen .../ Ksenija Blazetič: Skrivnost srca/
Glasbeno vzdušje pogosto dopolnjujejo tudi literarne pripovedi različnih avtorjev. Veliko pozornost je vzbudila pesniška zbirka Skrivnost srca, ki jo je v pomladanskem času predstavila delavka doma Ksenija Blazetič. V uvodnem delu zbirke je svoje pesmi predstavila z naslednjimi nagovornimi besedami: "
V tej knjižni zbirki so predstavljene vse moje pesmi, ki so nastajale zadnje tri leta. Nastajale so po občutku in navdihu skozi trenutke, ki sem jih doživljala v svojem vsakdanjem življenju. Bistvo teh pesmi oziroma sporočil je, da je srce tisto v katerem so skriti vsi odgovori na naša vprašanja. Vsak v sebi nosi te odgovore, le odkriti jih mora in priti do spoznanja, da življenje niso samo materialne stvari, življenje je nekaj globljega, nekaj kar daje človeku smisel njegovega bivanja. To spoznanje je zakopano v vsakem človeku od nas kot skrivnost srca človekove duše."

Predstavitev avtorice je spretno vodila delovna terapevtka Mojca ob petju pevskega zbora Vipavski vrabčki, ki ga že leta prizadevno vodi prostovoljka, pevka Nives Ferjančič. Celotni program je znatno obogatilo sodelovanje pevskega zbora Društva Štirje letni časi. Stanovalci doma so srečanje toplo in navdušeno spremljali in sprejeli.

To ni pravljica, ampak zgodba, ki se pravkar dogaja. / Taras Trebše: Zgodbe iz srca za dušo/

Glasbena in besedna urica v mesecu juniju je bila namenjena kratkim zgodbam, ki jih je spisal Taras Trebše in jih predstavil pod skupnim naslovom Zgodbe iz srca za dušo. Avtor se poleg pisanja proze in poezije ukvarja s slikanjem in fotografijo. Zgodbe so prebirali člani Dramske skupine Društva Norma7 in stanovalka doma gospa Ana, celotno dogajanje je vodil Super senior Štefan Čičigoj.

Kratke zgodbe in njihova nedvomna sporočila so poslušalce, stanovalce in njihove svojce prijetno presenetila. Bila je to razgibana urica žive besede.

I.K.




0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 201
Izšla: 05.10.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
24.10.2018 | Tečaji in delavnice
ŠOLA ZA STARŠE 2018

Bodite prvi pri oddaji mnenja.