Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.07.2018

pretežno oblačno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Dopoldne bodo krajevne plohe in nevihte v severozahodni Sloveniji, sredi dneva in popoldne se bodo pojavljale tudi drugod in se nadaljevale v noč. Nekatere bodo lahko močnejše. Najvišje dnevne temperature bodo od 27 do 31, v severozahodni Sloveniji okoli 25 °C.
19°C | 31°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 28°C
ponedeljek, 23.07.2018
20°C | 31°C
torek, 24.07.2018
16°C | 32°C
sreda, 25.07.2018
16°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
19°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pregled dela v prvih treh mesecih 2018


NOVICE

| |
09.04.2018      11:58
A A

Pregled dela v prvih treh mesecih 2018Deli:

Za nami so zelo pestri prvi trije meseci leta 2018. Izvozili smo na 60 različnih intervencij, od prometnih nezgod, dimniških požarov in burje. Pomoč občanom smo nudili še pri prenosu obolele osebe iz višjih nadstropji, odpiranju vrat v stanovanja in vozila ...

Poleg intervencij in rednih vaj, ki jih izvajamo znotraj gasilske enote, smo se udeležili izobraževanja za gašenje požarov v večstanovanjskih stavbah 'Modul C' v gasilski šoli na Igu. Na izobraževanju so gasilci obnovili in spoznali novosti o gašenju notranjih požarov, reševanju, prezračevanju, odvodu dima in toplote iz prostorov v stanovanjskih stavbah ter vodenju enot. Največji poudarek na izobraževanju je bil na vodenju večje skupine gasilcev pri požarih v več stanovanjskih stavbah, razdelitvi same intervencije na več sektorjev, postavitve notranjega vodje v stavbi, komunikaciji med napadalnimi skupinami, koordinacija izvajanja vseh postopkov (gašenja, prezračevanja, reševanja ljudi,).

Kot GEŠP enota - gasilska enota širšega pomena opravljamo tudi intervencije reševanja na vodi. V zadnjih dneh marca so trije zaposleni opravili vstopni test plavalnih sposobnosti, ki zajema plavanje na dolžini 100m v času dveh minut, plavanje na dah pod vodo v dolžini 20m in plavanje na mestu z rokami nad glavo eno minuto. Vstopni test zahteva dobro psihofizično pripravljenost in redno kondicioniranje plavalnih sposobnosti. Želimo jim, da bi program uspešno opravili in tako, z novo pridobljenim znanjem in izkušnjami, doprinesli k varnosti občanov.

Začenja se obnova hitre ceste na odseku med Selom in Vipavo, zato vse udeležence v prometu opozarjamo, da se ob nesrečah in zastojih vedno pravilno razvrščajo in tako ustvarijo prost reševalni pas, saj le na takšen način omogočijo vozilom reševalnih služb hitro in varno posredovanje.
Blaž Mlečnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!