Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

JUTRI
11°C
2°C
PON.
9°C
0°C
Deli
8829

Pomlad se v pivovarni Pelicon začenja z novim pivom

Konec prejšnjega tedna je pivovarna Pelicon odprla nove prodajne prostore in predstavila novo pivo Relax z 2,8 % alkohola
Povpraševanje po nizkoalkoholnem pivu je v tujini velikansko in ta trend se že odraža tudi pri nas, žal pa je za takšna piva doslej veljalo, da so precej vodena in brez okusa. S pivom Relax pivovarna Pelicon dokazuje, da lahko tudi pri tako imenovanih malih ali lahkih pivih z inovativnim varjenjem in izbranimi sestavinami dosežemo bogat, za kraft pivo značilen okus.

Soustanovitelj Pivovarne Pelicon in njen glavni pivovar Matej Pelicon, je pojasnil, da so tudi pri pivu Relax s kakovostnimi sestavinami skušali ustvariti zgodbo, kot to počnejo pri vseh pivih Pelicon: »Bogato lahko pivo je težje ustvariti, zato za pivovarja predstavlja izziv in priložnost, da pokaže svoje znanje in inovativnost. Če želiš bogat okus, s kakovostnimi sestavinami ne smeš skopariti, zato smo Relax izdatno hmeljili s hmeljema Relax in Enigma, poln kraft okus pa poleg ječmenovega sladu krojijo tudi ovseni in rženi kosmiči. Za stil piva smo izbrali priljubljeni pale ale jantarne barve, a ker gre za lahko pivo, smo ga poimenovali kar mikro pale ale.«

Relax bo v 500 ml steklenici moč dobiti v izbranih lokalih in trgovinah po Sloveniji, ga naročiti na spletni strani

www.pelicon.beer ali kupiti v novem prodajnem in predstavitvenem prostoru Pivovarne Pelicon na IV. Prekomorske 61 v Ajdovščini, kjer se bodo v prihodnje vrstili tudi številni zanimivi dogodki za ljubitelje piva.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi