Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.08.2018

pretežno jasno
Popoldne bo precej jasno, nastalo bo nekaj kratkotrajnih ploh in tudi kakšna nevihta. Na Primorskem bo še pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 33, na Goriškem do 35 °C.
17°C | 35°C
sreda, 22.08.2018
19°C | 35°C
četrtek, 23.08.2018
19°C | 36°C
petek, 24.08.2018
17°C | 34°C
sobota, 25.08.2018
19°C | 30°C
Opozorila
Torek, 21.8.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
35°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Otroci nas potrebujejo


NOVICE

| |
22.05.2018      12:04
A A

Otroci nas potrebujejo


Vseslovenska akcija 'Otroci nas potrebujejo' nosi pri nas podnaslov 'Da bo korak v šolo vesel', zato vabimo, da se nam pridružite.


Deli:

Med nami so družine, ki se iz različnih vzrokov pred začetkom šolskega leta znajdejo v stiski. Pri Karitas ne čakamo, da se bo to zgodilo prvi šolski dan, temveč že v začetku junija začnemo z zbiranjem in razdeljevanjem šolskih potrebščini. K pomoči smo povabljeni vsi, še posebej pa z akcijo Pokloni zvezek nagovarjamo vrtce in šole. Namen tega ni le zbiranje, temveč povabilo otrokom in mladim k čutenju s sovrstniki, posledično pa k solidarnosti. Večina vrtcev ter matičnih in podružničnih šol v občini Ajdovščina in Vipava je že v preteklih letih sodelovala v projektu Pokloni zvezek in dopisnice s sporočili, kjer so otroci neznanemu prijatelju napisali dobro misel, so pravi biseri dobrodelnosti. Morda samo ena zgodba, ki nagovarja otroke širom Slovenije, dogaja pa se prav pri nas:

Mama živi sama s tremi otroki, od katerih je eden predšolski, dva pa hodita v osnovno šolo. Trenutno je mama v postopku ločitve, zaradi nevzdržnih razmer. Otroci težko prenašajo ločitev svojih staršev, kar se odraža v uporu, nekomunikaciji in zapiranju vase. Težko vzpostavijo kontakt še posebej najmlajši. V ospredju je tudi materialna revščina, saj je mama  brezposelna….

Tudi ta družina bo med več kot 200 družinami na našem področju dobila pomoč. Zato bomo v prostorih Karitas z veseljem sprejeli še dobro ohranjene šolske torbe, peresnice in druge pripomočke. Svoj dar pa lahko nakažete na TRR Karitas vipavske dekanije SI56 0475 1000 0867 279, namen: Pomoč otrokom. Za vse, ki rabijo pomoč pa smo prostovoljci Karitas na razpolago v Ajdovščini, na Vipavski 11.

Jožica Ličen
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 199
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.