Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 23.06.2018

pretežno jasno
Popoldne bo večinoma sončno, v notranjosti bo nastalo nekaj spremenljive kopaste oblačnosti. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 22, na Primorskem do 24 °C.
11°C | 24°C
nedelja, 24.06.2018
11°C | 24°C
ponedeljek, 25.06.2018
15°C | 24°C
torek, 26.06.2018
12°C | 27°C
sreda, 27.06.2018
12°C | 27°C
Opozorila
Sobota, 23.6.2018 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Otroci nas potrebujejo


NOVICE

| |
22.05.2018      12:04
A A

Otroci nas potrebujejo


Vseslovenska akcija 'Otroci nas potrebujejo' nosi pri nas podnaslov 'Da bo korak v šolo vesel', zato vabimo, da se nam pridružite.


Deli:

Med nami so družine, ki se iz različnih vzrokov pred začetkom šolskega leta znajdejo v stiski. Pri Karitas ne čakamo, da se bo to zgodilo prvi šolski dan, temveč že v začetku junija začnemo z zbiranjem in razdeljevanjem šolskih potrebščini. K pomoči smo povabljeni vsi, še posebej pa z akcijo Pokloni zvezek nagovarjamo vrtce in šole. Namen tega ni le zbiranje, temveč povabilo otrokom in mladim k čutenju s sovrstniki, posledično pa k solidarnosti. Večina vrtcev ter matičnih in podružničnih šol v občini Ajdovščina in Vipava je že v preteklih letih sodelovala v projektu Pokloni zvezek in dopisnice s sporočili, kjer so otroci neznanemu prijatelju napisali dobro misel, so pravi biseri dobrodelnosti. Morda samo ena zgodba, ki nagovarja otroke širom Slovenije, dogaja pa se prav pri nas:

Mama živi sama s tremi otroki, od katerih je eden predšolski, dva pa hodita v osnovno šolo. Trenutno je mama v postopku ločitve, zaradi nevzdržnih razmer. Otroci težko prenašajo ločitev svojih staršev, kar se odraža v uporu, nekomunikaciji in zapiranju vase. Težko vzpostavijo kontakt še posebej najmlajši. V ospredju je tudi materialna revščina, saj je mama  brezposelna….

Tudi ta družina bo med več kot 200 družinami na našem področju dobila pomoč. Zato bomo v prostorih Karitas z veseljem sprejeli še dobro ohranjene šolske torbe, peresnice in druge pripomočke. Svoj dar pa lahko nakažete na TRR Karitas vipavske dekanije SI56 0475 1000 0867 279, namen: Pomoč otrokom. Za vse, ki rabijo pomoč pa smo prostovoljci Karitas na razpolago v Ajdovščini, na Vipavski 11.

Jožica Ličen
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 198
Izšla: 31.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.