Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.08.2018

pretežno jasno
Ponoči bo večinoma jasno. Zjutraj se bo na jugovzhodu rahlo pooblačilo. Najnižje jutranje temperature bodo večinoma od 13 do 16, ob morju okoli 19 °C.
17°C | 34°C
nedelja, 17.08.2018
16°C | 32°C
ponedeljek, 19.08.2018
18°C | 34°C
torek, 20.08.2018
17°C | 35°C
sreda, 21.08.2018
17°C | 35°C
Opozorila
Petek, 17.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
34°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Svetovni dan brezdomstva


OBVESTILA

| |
19.10.2017      13:27
A A

Svetovni dan brezdomstvaDeli:

Občina Ajdovščina že od  februarja 2015 aktivno odgovarja na problematiko brezdomstva v naši občini ter posledično tudi širši regiji. Z ureditvijo Hiše Malorca v Ajdovščini za namene nastanitve brezdomnih oseb sta tako, Občina Ajdovščina kot tudi Škofijska karitas Koper kot izvajalec programa, orali ledino na  tem področju ter tako postavili mejnike na področju skrbi za osebe na t.i. družbenem robu. Hiša Malorca Ajdovščina je namreč prva to-vrstna hiša na Primorskem, v kateri biva do 10 oseb mesečno, iz prvenstveno Ajdovščine ter nato tudi drugih občin širom Slovenije. Od njene ustanovitve naprej je v njej svoje zatočišče našlo že prek trideset oseb.

Kot posebej pomemben cilj delovanja Programa nastanitvene podpore, se nam zdi, povezovanje in približevanje  problematike brezdomstva ljudem in s tem širši skupnosti, saj želimo opozoriti na zgodbe ljudi, ki se znajdejo v  nezavidljivih življenjskih situacijah, brez strehe nad glavo ter s tem pogosto in posledično v zelo negotovih bivanjskih razmerah. Ker verjamemo, da je družba toliko močna kot je močan njen najšibkejši člen, želimo opozoriti na solidarnost tudi do te ciljne skupine, ki ni tako malo številna.

Dobro priložnost za osveščanje javnosti vidimo prav v  Svetovnem dnevu brezdomstva, ki se letno obeležuje  desetega oktobra.

Tudi v Ajdovščini smo  želeli opozoriti na ta dan. Na  dogodek smo povabili  lokalno laično skupnost  kot tudi lokalno strokovno javnost. Z obiskom smo bili precej zadovoljni.

Skozi celoten dan nam je družbo delala pisana paleta različnih profilov ljudi, katerih smo se zelo razveselili. Naša skrita želja je, da Hiša še bolj zaživi v lokalnem okolju in s tem upraviči svoj obstoj. Veseli smo bili tako sosedov, različni humanitarnih –strokovnih delavcev, prostovoljcev Rdečega Križa, sodelavcev znotraj mreže Karitasa, ki  vidijo naše prizadevanje in nas želijo pri našem delu podpreti. Hvaležni smo jim za njihovo podporo.

Vse obiskovalce smo povabili v  naš skupni- dnevni prostor, kjer smo jim ponudili domačo rolado ter sladke dobrote, ki nam jih je velikodušno doniralo domače podjetje Fama d.o.o.

Ob kavici in soku so si obiskovalci lahko ogledali strnjen kolaž dogodkov, ki so se odvijali tekom poletja ter jeseni v 'Hiši' ter tako skrbeli, da nam ni bilo dolgčas.

Sledil je voden ogled hiše ter ogled razstavljenih del 'Umetnikov za Karitas', ki so našle svoje mesto v Hiši Malorca Ajdovščina nad čemer smo tako zaposleni kot tudi  stanovalci Hiše nadvse navdušeni. Strinjamo se namreč, da je manjkalo malo domačnosti in topline.

Obiskovalce smo seznanili s pridnim in vestnim delom naših stanovalcev pri beljenju hiše, brušenju in barvanju ograje na terasi hiše, velikih železnih vrat  ob vhodu, urejanja zelenice pred vhodom, z našimi načrti za prihodnost ter dogodki in delavnicami, ki so se in se še odvijajo znotraj hiše ter na mreži brezdomnih organizacij na Primorskem. Vsak obiskovalec je ob odhodu prejel tudi skromno darilce- poslikano lično hišico, ki smo jo zaposleni ter stanovalci skupaj ustvarili  kot spomin na ta poseben dan.
Andreja Kobal
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 199
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.