Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.02.2018

pretežno jasno
Popoldne bo na Primorskem sončno. Drugod bo povečini oblačno, le na severovzhodu se bo delno zjasnilo. Ponekod bo pihal severovzhodni veter na Primorskem zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem do 8 °C.
4°C | 8°C
nedelja, 25.02.2018
-2°C | 1°C
ponedeljek, 26.02.2018
-7°C | 0°C
torek, 27.02.2018
-7°C | 2°C
Opozorila
Sobota, 24.2.2018 ob 12h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
4°C
8°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Maja Štefin, Barva kot večplastni fenomen


KULTURA

| |
15.01.2013      10:45
A A

Maja Štefin, Barva kot večplastni fenomen


Maja Štefin je mlada profesorice likovne umetnosti, ki je svoje diplomsko delo "Barva kot večplastni fenomen" predstavila na predavanju v Pilonovi galeriji.


Deli:

 V letošnjem letu Pilonova galerija Ajdovščina obeležuje že štirideseto obletnico svojega delovanja, zato bo vse leto 2013 v znamenju praznovanja te okrogle obletnice. Poseben poklon bodo osrednji ajdovski likovni instituciji pripravili mladi (te je imel Pilon še posebej rad), ki bodo javnosti predstavili svojo umetniško produkcijo.

V obliki predavanj in predstavitev bodo predstavniki mlajše generacije diplomantov in magistrov likovnih umetnosti in likovne pedagogike predstavili svoja zaključna študijska dela, v katere je vedno vložene veliko energije, izvirnih idej in zagnanosti, žal pa te praviloma ostajajo predstavljene le ožjemu krogu strokovne komisije. Na ta način se bodo mladi ne le približali domačemu občinstvu, temveč vzpostavili, upajmo, trajno vez in začetek trdnejšega sodelovanja s svojo matično galerijo. Želimo si namreč, da bi te generacije rasle in zorele skupaj s Pilonovo galerijo še naslednjih 40 let, tako kot jo od njene ustanovitve dalje spremljajo in z njo prijateljujejo nekdaj mladi in nadobudni, danes pa že priznani likovni umetniki – Pilonovi prijatelji in prijatelji Pilonove galerije.

Predstavitve diplomskih in magistrskih nalog se bodo praviloma dogajale enkrat mesečno ob četrtkovih večerih, začelo pa se je (17. januarja) s predstavitvijo diplomske naloge iz likovne pedagogike Maje Štefin z naslovom »Barva kot večplastni fenomen« (Katarsis preko besed in slik). Dogajanje okrog slovenskega kulturnega praznika bo 6. februarja popestrila Sonja Makuc s predstavitvijo svoje magistrske naloge iz grafike »Litografska akvatinta«. Od meseca marca do zaključka letošnjega leta se bodo predstavile še druge ustvarjalke, ki so se že odzvale povabilu: Tea Curk Sorta, Jana Božič, Ana Čigon,  Urška Harej, Jasmina Rojc in Nika Božič.

V Pilonovi galeriji pa bomo veseli, če se nam oglasite tudi vsi tisti mladi umetniki in likovni pedagogi, ki vas še nismo imeli sreče spoznati, in bi se radi svoje na ta način predstavili javnosti. Naj se praznovanje petega desetletja Pilonove galerije spremeni v prakso!

Maja Marinkovska
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 195
Izšla: 23.02.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 24 25 26 27 28 1 2 3 4 5
25.02.2018 | Kultura
Wsmica pri Meri - Monokomedija
04.03.201 | Šport
Po Vojkovih poteh

Bodite prvi pri oddaji mnenja.