Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
10°C
0°C
JUTRI
8°C
3°C
Deli
14176

Kolkor kapljic, tolko let ...

Mesec december je bil za nas še posebej vesel. Med nami smo imeli slavljenko. In to ne 40, 50 letnico, temveč 90 letnico. Albina Krapež se je rodila 29.12.1927 mami Jožefi in očetu Francu. Bila je najstarejši otrok. Živela je na Otlici. Leta 1952 se je poročila z Viktorjem in se preselila v Ajdovščino. Rodili so se jima trije sinovi. Skupaj ima 7 vnukov in 5 pravnukov. Spomnim se, ko sem bila še otrok, je Binca hodila v Italijo čistiti. Vsi fužinski otroci smo komaj čakali, da pride domov in nam prinese kinder jajček. V tistih časih si ga dobil samo v Italiji. Vedno nam je kaj prinesla in nas varovala.

90 let po njenem rojstvu smo se zbrali njeni najožji sorodniki in prijatelji na Žagi v Budanjah, kjer smo nazdravili naši slavljenki. Nona Binca kot ji pravimo vnuki je bila druženja zelo vesela. Vsi ji želimo veliko blagoslova in zdravja, naj ji Bog nakloni še nekaj let med nami. Nato smo se skupaj odpravili na njen dom, ker smo nadaljevali s praznovanjem pozno v noč. Binca, ponovimo čez 10 let.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij