Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.02.2017

oblačno
Ponoči bo sprva pretežno jasno, proti jutru se bo zmerno pooblačilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, ob morju okoli 5 stopinj C.
1°C | 9°C
sreda, 22.02.2017
0°C | 11°C
četrtek, 23.02.2017
6°C | 12°C
petek, 24.02.2017
8°C | 13°C
sobota, 25.02.2017
2°C | 8°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.2.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
9°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Najboljši ansambel borovniška Livada


KULTURA

| |
01.12.2012      13:19
A A

Najboljši ansambel borovniška Livada


Vrhnika, 30. novembra – Nabito polna dvorana, ki je bila razprodana že v dneh pred dogodkom, je priča, da Vrhnika in okoliški kraji potrebujejo dogodke kot je bil prvi festival narodno zabavne glasbe »Igramo kot znamo«. Za priznanja festivala se je potegovalo devet ansamblov, med njimi pa so si priznanja prislužili trije: Ansambel Livada in Borovnice, Ansambel Ložanske vrane iz ložanske doline med Rovtami in Logatcem ter Ansambel Ponos iz Iga.


Vsi nastopajoči so se na koncu zavrteli ob zvokih Golice.
Vsi nastopajoči so se na koncu zavrteli ob zvokih Golice.
Deli:

Tričlanska zasedba Ansambla Livada, ki prihaja iz Borovnice, je iz rok urednika Našega časopisa Gašperja Tominca prejela »plaketo Našega časopisa za najboljši ansambel po mnenju strokovne žirije«. Šestnajstletni fantje v sestavi Vid Vidic na harmoniki, Nejc Trček na kontrabasu in Patrik Košir na kitari so komisijo očarali z brezhibnim nastopom. Kot nam je po koncu prireditve zaupal član strokovne žirije Jože Jerina (poleg njega sta bila v komisiji še Anton Pucihar in Grega Forjanič), so imeli fantje usklajeno intonacijo, ritem in ubrano petje. »Vse je bilo tako kot mora biti,« je menil Jerina. Zgovorni fantje so bili priznanja zelo veseli. »Kar težko verjamemo, da nam je uspelo. Vsekakor bo nagrada vzpodbuda za naprej, predvsem pa nam priznanje veliko pomeni, ker se je za nas odločila strokovna komisija, kar ni kar tako,« so po koncu prireditve pripovedovali fantje.


Drugo priznanje, plaketo za najboljšo avtorsko skladbo, je iz rok Jelka Orla prejel Ansambel Ložanske vrane, ki je na odru Cankarjevga doma nastopil že pred tednom dni na Karitasovi prireditvi. Strokovno komisijo so očarali z »Le daj zaigraj muzikant«, za katero je besedilo in aranžma prispeval harmonikar Matjaž. Odločitev za najboljšo avtorsko skladbo ni bila enostavna, ker je vsaj še ena skladba sodila v najožji izbor, a se je žirija na koncu vendarle odločila za Ložanske vrane.


Priznanje za najboljši ansambel po mnenju občinstva pa je prejel Ansambel Ponos iz okolice Iga, ki preigrava dve leti. Občinstvo je namreč pred prihodom v dvorano prejelo glasovalne lističe, na katere je med premorom napisalo ime najljubšega ansambla. Očitno so imeli fantje v publiki toliko zvstih privržencev, da so jim tlakovali pot k laskavi zmagi. Prejli so 74 glasov, drugouvrščeni Ansambel 4je pa 54.


Festival »Igramo kot znamo« je novost na Vrhniki, saj tovrstne tekmovalno-družabne prireditve z narodnozabavno glasbo še ni bilo. Idejni oče festivala je Jelko Orel, ki je organizacijo dogodka zaupal hčeri Marjetki. Ta je k sodelovanju povabila še Naš časopis oziroma Zavod Ivana Cankarja, ki sta priskočila na pomoč z dvorano, oglaševanjem in delnim sponzoriranjem prireditve. »Festival je bil velik organizacijski projekt, za katerega sem vesela, da se je razšel po načrtih. Tudi mene je presenetilo, da je bila dvorana razprodana že pred samo prireditvijo,« je dejala Marjekta, ki ni želela komentirati govoric po koncu prireditve, da bi se moral festival glede na množičen odziv naslednje leto preseliti v Slomškovo športno dvorano. »Pustimo času čas, pa bomo prihodnje leto videli.«


Festival, ki je imel namen promovirati mlade ansamble, je povezovala televizijka Jasna Kuljaj, za daljši hurmorni vložek pa je poskrbel stand-up komik Ranko Babić. Zato je prireditev, ki je trajala skoraj tri ure, za mnoge minila hitro, mogoče celo prehitro.

Gašper Tominc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 445
Izšla: 30.01.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 21 22 23 24 25 26 27 28 1 2
21.02.2017
Danes ni dogodkov.
23.02.2017 | Kino
Kino Vrhnika: TRGOVSKI POTNIK
24.02.2017 | Kino
Kino Vrhnika: JOHN WICK 2
25.02.2017 | Družabni dogodki
Veseli pust v Starem malnu
25.02.2017 | Kino
Kino Vrhnika: SNEŽNA KRALJICA 3 : OGENJ IN LED
25.02.2017 | Kino
Kino Vrhnika: DEŽELA LA LA
01.03.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Zapoj 3D
23.02.2017 | Kino
Kino Vrhnika: TRGOVSKI POTNIK
24.02.2017 | Kino
Kino Vrhnika: JOHN WICK 2
25.02.2017 | Družabni dogodki
Veseli pust v Starem malnu
25.02.2017 | Kino
Kino Vrhnika: SNEŽNA KRALJICA 3 : OGENJ IN LED
25.02.2017 | Kino
Kino Vrhnika: DEŽELA LA LA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.