Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno, ponekod še pretežno oblačno in po nekaterih nižinah zjutraj megleno. Na Primorskem bo proti jutru zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, v Gornjesavski dolini okoli 0 stopinj C.
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 19°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 18°C
sreda, 03.05.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Cankarjevi pevci danes nastopajo na Japonskem


KULTURA

| |
09.04.2013      12:53
A A

Cankarjevi pevci danes nastopajo na Japonskem


Danes nastopa Mešani pevski zbor Ivana Cankarja z Vrhnike v japonskem mestu Abiko, in sicer kot poseben gost na tamkajšnjem festivalu zborovskega petja. Naj spomnimo, da so se pevci odpravili na krajšo »turnejo« po Japonski minulo soboto, vrnili pa naj bi se to nedeljo.


Deli:

Zvesti obiskovalci Cankarjevega doma se verjetno spomnite, da sta v preteklosti na njegovem odru nastopila japonska pevska zbora, zato so se tudi gostitelji – Mešani pevski zbor Ivana Cankarja – odločili, da vrnejo obisk. Proti deželi vzhajajočega sonca so odpotovali v soboto, kjer se bodo mudili po različnih mestih, med drugim pa bodo tudi nastopili v Abiku in v Nagoji. Kot je dejala Nadja Malovrh, predsednica zbora, gre za velik finančni zalogaj, zato se vsi pevci niso odločili za turnejo. »Kljub temu pa nismo odšli pevsko podhranjeni, saj se nam je pridružilo kar nekaj pevcev iz drugih zborov.«

Na reviji pevskih zborov v Abiku bodo imeli kar 40 minut lastnega programa, prisluhnilo pa jim bo okoli petsto gostov. Posebni gostje bodo tudi v petek v Nagoji, na obeh koncertih pa bodo zapeli skupaj z japonskimi zbori tudi Avsenikovo »Slovenija, od kod lepote tvoje«.

Seveda na tako oddaljeno potovanje ni moč oditi brez spominkov. Malovrhova je dejala, da bodo s seboj odnesli dva Gromova vrhniška velikonočna pirha, ki ju je podaril župan Stojan Jakin oziroma občina, ki ju bodo poklonili predstavnikom omenjenih mest, v njihovi prtljagi pa je tudi na kopice drugih drobnejših spominkov, med drugim tudi dvesto slovenskih štrukeljcev. Kot je dejala Malovrhova, ne bodo predstavljali le Vrhnike, ampak kar celo Slovenijo, zato bodo med spominki tudi takšni – obče slovenski.

Kaj vse so počeli v Deželi vzhajajočega sonca, boste lahko spoznali na video projekciji 9. maja v mali galeriji Cankarjevega doma.

 

Gašper Tominc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.