Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 09.12.2016

pretežno jasno
Ponoči bo deloma jasno. Ponekod po nižinah ter ob morju bo megleno. V višje ležečih krajih se bo krepil zahodni veter, ki pa bo le redkokje segel do nižin. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do 0, ob morju okoli 4 stopinje C.
-5°C | 8°C
sobota, 10.12.2016
-8°C | 12°C
nedelja, 11.12.2016
-6°C | 10°C
ponedeljek, 12.12.2016
-2°C | 9°C
torek, 13.12.2016
-2°C | 2°C
Opozorila
Četrtek, 8.12.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
8°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Ustvarjalna delavnica prazničnih voščilnic v ......


KULTURA

| |
01.01.2014      11:38
A A

Ustvarjalna delavnica prazničnih voščilnic v Novi Cerkvi


Prednost doma izdelane voščilnice je oseben umetniški prispevek in misel na naslovnika.


*
*
Deli:

Čas neusmiljeno hiti in nas priganja. Komaj se dobro zavemo, smo v mesecu decembru, v mesecu obdarovanja, druženja in drobnih pozornosti. Naše turistično društvo že vrsto let skrbi, da si krajani pravočasno izdelamo praznične voščilnice. Vem, trgovine ponujajo veliko število vseh vrst voščilnic, vendar osebno izdelano voščilo pomeni nekaj več od dolžnosti ob prazniku. Naša želja je, da obiskovalcem delavnice pokažemo postopek izdelave, nabavimo material in priskrbimo mentorja, najmlajšim pa pomoč pri ustvarjanju. Letošnja delavnica je bila nekaj posebnega, saj smo delali pod vodstvom Jožeta Žlavsa, priznanega grafika. Poučil nas je o posebnostih postopka izdelave voščilnice, značilnostih materialov in nam seveda pomagal narediti odtise. Vsi udeleženci, tudi najmlajši, smo z velikim užitkom izdelovali svoje voščilnice. Vsak je izbral svojo tehniko okrasitve čudovitih grafičnih odtisov. Izdelki, ki so nastali, so bili estetski in narejeni v želji, da ugajajo prejemniku. Vsak izmed udeležencev je izdelal voščilnice za svoje prijatelje in pri tem delu užival. Čestitke imajo kljub vsej računalniški tehnologiji še vedno poseben čar. Izdelovanje čestitk je lahko zelo zabavno, še posebej, če pri izdelovanju pomaga kdo izmed mlajših. Vse, kar potrebujete, je nekaj osnovnih potrebščin in veliko ustvarjalnega navdiha. Na ustvarjalni delavnici smo sodelovale tri generacije.

 

Prednost doma narejenih čestitk so tudi njihovi teksti

Naučili smo se, da se ročno izdelana voščilnica dotakne naslovnika in mu prinese praznično vzdušje, če poleg osebnega umetniškega prispevka dopišemo tekst, ki je namenjen samo naslovniku. Vsak izmed udeležencev je že ob izdelavi voščilnice, izbiri motiva, barve in besedila ustvarjal voščilnico za določeno osebo. Največja vrednost takšnega izobraževanja je mladim ponuditi ustvarjalne ideje, jih uvajati v sprejemanje lepega in negovati običaje. In kaj pridobimo na delavnici starejši udeleženci? Poleg spoznavanja novih tehnik si izdelamo voščilnice in znamo ločiti lepe stvari od navadnega kiča.

 

Lea Sreš

Foto: J. Vovk

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.