Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.03.2017

oblačno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji pretežno oblačno, drugod pa delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. V zahodnih in ponekod v osrednjih krajih se bodo pojavljale manjše krajevne plohe. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 19, v vzhodnih krajih do 23 stopinj.
4°C | 22°C
petek, 24.03.2017
4°C | 22°C
sobota, 25.03.2017
2°C | 17°C
nedelja, 26.03.2017
3°C | 11°C
ponedeljek, 27.03.2017
-4°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 23.3.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
22°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Nov roman Mile Kočevar


KULTURA

| |
04.12.2012      13:58
A A

Nov roman Mile Kočevar


Ob predstavitvi njene druge knjige, ljubezensko-duhovnega romana, smo ugotovili, da je pravzaprav cela ulica v Novi Cerkvi posebej »obsijana«


Deli:

Naša nenavadna sovaščanka, Mila Kočevar iz Nove Cerkve, je na prvi decembrski dan predstavila svojo novo knjigo Bel oblak. Nenavadna zato, ker je šele po upokojitvi in razvezi zakona spoznala, da se v njej skriva veliko več kot le ekonomsko znanje, s katerim je bila povezana vse svoje aktivno življenje. Pred štirimi leti je izdala svojo prvo knjigo Kaj pa zdaj, ki je »mešanica« opisa potovanj, ki sta jih z možem prepotovala skupaj, in občutkov, ki so ji ležali na duši ob kasnejši ločitvi.

Že v tej knjigi je Mila velik poudarek dala Tibetu, zato ni presenečenje, da je osrednja nit njene naslednje knjige znova Tibet. Do predstavitve pa si nihče ni predstavljal, da lahko duhovne razsežnosti Tibeta nekdo tako občuteno vplete v ljubezenski roman. Posebnost njenega romana je še v tem, da se marsikdo lahko najde v njem; vsi liki, čeprav izmišljeni, so namreč vzeti iz vsakdanjega življenja.

Spremno besedo k njeni drugi knjigi je napisal njen sosed, priznani publicist in novinar Drago Medved, ki ga je pri Mili presenetil predvsem njen izredno zanimiv in besedno poln stil pisanja. »Roman je napisan tekoče in slikovito. Bralcu ne dopušča, da bi med branjem miselno lenaril ali z mislimi taval kje drugje, kar se nam ob branju dolgoveznih besedil lahko kaj hitro zgodi. Roman bo v bralcu odprl številna vprašanja o smislu življenja, o nas samih, kako se vidimo, kako se čutimo, česa še morda nismo storili v življenju in ali tudi mi spimo od rojstva do smrti. Mila Kočevar nas je obdarila z zgodbo (tudi film bi bil prav napet) o Metinem prebujenju. Kako aktualno za našo lepo podalpsko deželico,« je med drugim zapisal v spremni besedi.

Knjiga, ki jo je predstavila ob nežnih zvokih violine, za kar je poskrbel Avgust Penič – Gusti, član legendarne celjske zasedbe Kladivo, konj in voda, ter odličnem vokalu Mojce Hladnik (nekdaj stanujoče prav v Milini in Dragovi ulici) ter njenega soproga Primoža, je zaenkrat na voljo kar pri Mili doma. Sčasoma pa bo prišla tudi na knjižne police.

Pa še to – ko boste knjigo prebrali, vas bo gotovo zanimalo, kaj se z liki zgodi, saj konec dopušča različne zaključke. Ne skrbite, Mila že piše nadaljevanje. 

 

Rozmari Petek

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.03.2017
Danes ni dogodkov.
25.03.2017 | Ostalo
VRTEC MONTESSORI-DAN ODPRTIH VRAT
25.03.2017 | Družabni dogodki
Praznovanje dneva žena in materinskega dneva
26.03.2017 | Kultura
Komedija Čaj za dve
29.03.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.03.2017 | Ostalo
VRTEC MONTESSORI-DAN ODPRTIH VRAT
25.03.2017 | Družabni dogodki
Praznovanje dneva žena in materinskega dneva
26.03.2017 | Kultura
Komedija Čaj za dve
29.03.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
01.04.201 | Ostalo
Čistilna akcija v občini Vojnik

Bodite prvi pri oddaji mnenja.