Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 29.05.2017

pretežno jasno
Danes bo sončno. Čez dan bo zapihal šibak veter južnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 29 stopinj C.
9°C | 29°C
torek, 30.05.2017
12°C | 31°C
sreda, 31.05.2017
14°C | 29°C
četrtek, 01.06.2017
13°C | 30°C
petek, 02.06.2017
13°C | 28°C
Opozorila
Ponedeljek, 29.5.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
29°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

KS Frankolovo je praznovala


NOVICE

| |
12.06.2016      18:14
A A

KS Frankolovo je praznovala


Praznik KS Frankolovo je minil v znamenju več dogodkov in prireditev, osrednje slovesnosti pa so potekale v petek, 27. maja. Številni krajani in povabljeni gostje smo v tem popoldnevu prisostvovali otvoritvi dokončne ureditve okolice paviljona v parku, asfaltirane ceste do igrišča, zaključka izgradnje II. faze kanalizacije, slavnostne seje sveta KS, podelitve priznanj zaslužnim krajanom in letnega koncerta MoPZ A. Bezenšek. Sopraznovali smo tudi 25. obletnico samostojne Slovenije.


Prejemniki priznanj Sveta KS Frankolovo v letu 2016
Prejemniki priznanj Sveta KS Frankolovo v letu 2016
Deli:

Slavnostna seja Sveta KS Frankolovo

Po besedah predsednika Sveta KS Frankolovo, Dušana Horvata, so vse najnujnejše aktivnosti iz plana dela realizirane. Svet KS poskuša čim bolj usklajevati potrebe in želje krajanov. Ker je denarja vedno manj, se stvari žal premikajo počasneje, vendar se. Na srečo imamo na drugi strani številne krajane, društva in organizacije, ki s svojim delom dvigujejo kakovost življenja na »vasi«. Za to obliko dodane vrednosti je praviloma potrebna le pripravljenost in dobra volja, te pa po ugotovitvah udeležencev slavnostne seje na Frankolovem ne manjka. Za složno sodelovanje se je predsednik KS zahvalil občini, šoli, vrtcu, župniji, društvom, Karitas-u, članom sveta KS, skratka vsem, ki delujejo v dobro kraja. Zahvalam se je pridružil tudi župan Branko Petre, oba pa sta poudarila tudi večje načrtovane projekte in prepreke, ki jih bo ob tem treba premagati. 

 

Prerez traku pred novima pridobitvama

Debelih pet let je trajalo, da je nekoč propadajoči objekt v graščinskem parku zrasel na novih temeljih, dobil novo podobo in vso potrebno opremo za delovanje. Še več, okolica objekta je tlakovana in asfaltirana, črno prevleko pa je dobila še cesta do igrišča nad parkom. Tako smo Frankolovčani dobili lep in funkcionalen prostor za večje prireditve, na nas pa je, da ga primerno vzdržujemo in uporabljamo. Ob prerezu traku je predsednik KS predstavil tudi zaključek izgradnje II. faze kanalizacijskega omrežja ter razširitev ceste na isti trasi.

 

Letni koncert MoPZ Anton Bezenšek

Pevci moškega zbora so pod vodstvom Matevža Pušnika s koncertom okronali uspešno pevsko sezono in ga tokrat izpeljali malo drugače. Odpeli so ga v akustično najboljšem ambientu – v farni cerkvi na Frankolovem. V izvrsten in zahteven program so vključili ženski solo v izvedbi mlade sokrajanke Vesne Kotnik. Tudi vloga gostij je pripadala domačinkama, Klementini Selčan in Patriciji Jakop, ki sta se v vokalno-instrumentalni izvedbi javnosti predstavili prvič. Za dodatno navdušenje občinstva sta gostji z mlajšimi zborovskimi pevci in z zborovodjem skupaj odpeli še pesem v mešani izvedbi, česar do sedaj nismo bili vajeni.

 

Med koncertom sta predsednik in tajnik Sveta KS Frankolovo podelila priznanja, ki so jih letos prejeli:


Kolektiv Gostilne Turist
– za ponovno oživitev nekoč zelo znane gostilne in kakovostne gostinske ponudbe na Frankolovem. Ta že poltretje leto obratuje pod vodstvom mladega gostinca Francija Kralja in njegove ekipe. Kolektiv se zaveda, da je za uspešno poslovanje treba živeti s krajem. V tem slogu materialno in s storitvami podpira društva in institucije v kraju ter pri tem ne gleda na dobiček.

 

Igor Rotar – za aktivno delo v več krajevnih društvih, sodelovanje s krajevno skupnostjo in pomoč pri ohranjanju krajevnih običajev. S svojimi talenti in delovno vnemo je kraju vtisnil svojevrsten pečat, najbolj njegov pa je velikonočni pirh.

 

Vlasta Gregorc – za dolgoletno, neutrudno in aktivno delo v Turističnem društvu Frankolovo, kjer deluje tudi kot članica izvršnega odbora. Društvu je ostala zvesta tudi v času največje društvene krize. Kot dobra pevka je članica dveh mešanih pevskih zborov v Vojniku in Celju.

 

Iskrene čestitke nagrajencem in vsem krajanom ob prazniku!

 

Sonja Jakop

Foto: Dani Landekar, Dolfi Jakop

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Ogledalo? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Ogledalo
Keršova ulica 8
Tel:(03) 780 06 40
Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7
29.05.2017
Danes ni dogodkov.
30.05.2017 | Ostalo
BOLTOVI POHODI
30.05.2017 | Šport
Zaključek pohodov TD
31.05.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
31.05.2017 | Ostalo
S plesom na počitnice
02.06.2017 | Šole in vrtci
Koncert "Ahoj, zapoj z menoj"
03.06.201 | Ostalo
Pohod na Storžič
03.06.2017 | Šport
Frankolovski otroški oviratlonček
03.06.2017 | Ostalo
25. tradicionalni turnir trojk
04.06.201 | Družabni dogodki
Merjenje holesterola, sladkorja v krvi in krvnega tlaka
04.06.2017 | Ostalo
FOLKLORA NA VASI
06.06.2017 | Ostalo
Srečanje starejših krajanov nad 80 let
06.06.2017 | Ostalo
HOJA NA DVA KILOMETRA
07.06.2017 | Ostalo
Razstava del Doroteje Hauser
30.05.2017 | Ostalo
BOLTOVI POHODI
30.05.2017 | Šport
Zaključek pohodov TD
31.05.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
31.05.2017 | Ostalo
S plesom na počitnice
02.06.2017 | Šole in vrtci
Koncert "Ahoj, zapoj z menoj"

Bodite prvi pri oddaji mnenja.