Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-13°C | 0°C
sobota, 19.01.2017
-10°C | 0°C
nedelja, 21.01.2017
-12°C | 2°C
ponedeljek, 22.01.2017
-9°C | 0°C
torek, 23.01.2017
-10°C | 5°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-13°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Hilda Goršek tudi drugače


KRONIKA

| |
17.10.2011      5:06
A A

Hilda Goršek tudi drugače


Hildo Goršek v glavnem poznamo po peki kruha in peciva, saj če drugače ne, se vedno pojavi s svojimi izdelki na prireditvah, ki jih organizirajo društva ali ob otvoritvah objektov. Če ne pride sama, pa jo mi povabimo kot sponzorko in velikokrat nam ustreže. Poznamo jo tudi po izvrstni kmečki hrani, suhomesnatih izdelkih in dobri domači kapljici.


Pogled na kmetijo ob prihodu
Pogled na kmetijo ob prihodu
Deli:

Hilda ima zelo lepo urejeno zunanjost in notranjost objektov. Povabila me je v bivalne, delovne in gospodarske prostore, kjer dobiš takoj občutek urejenosti, svežine in pridnih rok. Ima tudi status učne kmetije, kar še posebej pogojuje prilagojenost kmetije učnim pogojem. Šole se velikokrat oglasijo pri njej zaradi praktičnega dela in spoznavanja kmečko-turističnega utripa.

 

Popeljala me je v gospodarski del objekta, v katerem se nahaja v enem delu drobnica, v drugem delu ima kokoši, saj prisega na domača jajca, ima pa tudi svoje prašiče. Pravkar si ureja prostore za predelavo mesa in sušilnico za meso. Nobeno delo ji ni težko, ima utečen sistem, seveda pa to zahteva svoj čas in napor. Vendar Hilda to zmore in kot pravi, dokler bo pri moči se bo s tem ukvarjala, saj v tem delu tudi uživa. "Nič mi ni bilo dano," pravi. "Vse sem si ustvarila sama in to cenim.

Najdem pa tudi čas zase, rada poklepetam in se družim s pozitivno naravnanimi ljudmi. Prišel je čas, ko lahko pomagam tudi drugim, ki so pomoči potrebni."

 

Ob slovesu sem ji zaželel predvsem zdravja in da doseže še vse cilje, ki si jih je zadala v prihodnosti.

Srečno Hilda!

 

Tekst in slike: Jure Vovk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.