Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

delno oblačno
Danes bo na Primorskem precej jasno, popoldne občasno zmerno oblačno. Drugod bo sprva tudi precej jasno, marsikje po nižinah pa bo zjutraj in dopoldne megla ali nizka oblačnost. Čez dan bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. V Prekmurju in deloma na Štajerskem bo popoldne zapihal južni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 13, na Primorskem do okoli 16 stopinj C.
2°C | 13°C
nedelja, 23.10.2016
4°C | 15°C
ponedeljek, 24.10.2016
4°C | 19°C
torek, 25.10.2016
9°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
13°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo Kmetijstvo

16. oktober, Svetovni dan hrane


KMETIJSTVO

| |
16.10.2015      11:17
A A

16. oktober, Svetovni dan hraneOsnove zasaditve smo obdelali kar na maketi.
Osnove zasaditve smo obdelali kar na maketi.
Deli:

Svetovni dan hrane smo obeležili z otvoritvijo učnega kotička za samooskrbo v Vojniku. Otvoritveni dogodek je potekal v četrtek, 15. oktobra 2015 s prikazom priprave visoke grede, tehnikami zasaditve in pravilne izbire rastlin na lokaciji Celjska 10 v Medgeneracijskem centru Vojnik (Kamrica).

Dan hrane je namenjen zavedanju, da socialna zaščita in kmetijstvo na podeželju omogočata prekinitev kroga revščine in razvoj novih dejavnosti ter storitev. Uvedla ga je Organizacija Združenih narodov za prehrano in kmetijstvo pred 70 leti. Občina Vojnik aktivno sodeluje na področju razvoja novih dejavnosti v medgeneracijskem centru, kar neposredno vpliva na povečano informiranost občanov predvsem na področju zdravega načina življenja in kreativnosti. Občina omogoča uporabo zemljišča v učni namen za prikaz možnosti samooskrbe in povečanje zavedanja pomena uporabe lokalno pridelane hrane.

Kot je na otvoritvi poudaril župan Branko Petre, si občina prizadeva iskati rešitve v smeri trajnostnega razvoja in spodbujati zelene zamisli za razvoj kraja. V okviru dejavnosti socialnega podjetja CPU v enoti Medgeneracijski center Vojnik (Kamrica) zato začenjajo z dodatnim programom. Njegov primarni namen je, da obiskovalci in predvsem mladi na izkustveni način spoznajo samooskrbo na področju pridelave zdrave hrane  in možnosti lokalnega zelenega podjetništva. Dr. Ana Vovk Korže iz Univerze v Mariboru je ponazorila prikaz vzpostavitve samooskrbne grede s tehniko permakulture, ki je še premalo poznana, saj upošteva zakonitosti narave. Strokovna sodelavka Kamrice Taja Kveder je dejala, da bodo programi izkustvenega učenja z uporabo visokih gred namenjeni različnim starostnim skupinam in bodo nudili povezovanje praktičnega znanja in znanosti za iskanje novih izzivov za zmanjšanje globalne odvisnosti od virov, tudi hrane. Dogodek je bil kljub slabemu vremenu dobro obiskan. Ali so prišli časi, ko se bomo dejansko zavedali pomena hrane za svoj razvoj in obstoj?

Dr. Marinka Vovk
Foto:  Lea Sreš

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 112
Izšla: 22.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.