Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 10.12.2016

jasno
Ponoči bo pretežno jasno, predvsem v zahodni Sloveniji bo občasno več oblačnosti. Po nižinah v notranjosti bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -2, ob morju in v višjih legah od 2 do 7 stopinj.
-5°C | 8°C
nedelja, 11.12.2016
-3°C | 8°C
ponedeljek, 12.12.2016
1°C | 6°C
torek, 13.12.2016
-2°C | 6°C
Opozorila
Petek, 9.12.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
8°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Tinktura iz trobentic


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
26.03.2015      9:26
A A

Tinktura iz trobenticDeli:

Tinktura iz trobentic je šestintrideseta tinktura, ki jo izdelujemo sami. Sekcija za zelišča pri ŠD Javor spoznava zdravilnost zelišč, rastočih na Javorskem področju in z naravnimi bio pridelki izdeluje vrhunske ročno izdelane izdelke.
S pogovori med člani in z geslom "Več glav, več ve" dodajamo v našo trgovinico nove vrhunske izdelke.
Pater Simon Ašič v priročniku za nabiranje zdravilnih zelišč o trobenticah pravi, da čaj iz svežih, poparjenih cvetov zdravi vse vrste katarjev in sčisti iz telesa zimsko navlako, ki se je nabrala ob neprimerni, enostranski hrani. Izvleček, ki se nahaja v tinkturi trobentic, vse zdravilne lastnosti trobentic še potencira. Alkohol povleče iz zelišč največ zdravilnih snovi.

 

Tinktura iz trobentic lajša kašelj in bronhitis, nadomešča vitamin C in čisti dihala, posebno pri starejših ljudeh. Prav tako preprečuje ali vsaj blaži pljučnico, čisti kri, ledvice, sečila in odvaja seč ter pa krepi živce in srce, blaži migreno, živčni glavobol, zmanjšuje drgetanje udov in se obnese pri nespečnosti.
Trobentica zdravi protin in revmo, zato je tinktura iz trobentic pravi balzam za te bolnike. Daljše pitje tinkture iz trobentic ju prežene.

 

Sekcija za zelišča pri ŠD Javor

 

http://trgovina.janezjavorski.si/

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ŠPORTNO DRUŠTVO JAVOR? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ŠPORTNO DRUŠTVO JAVOR
ŠPORTNO DRUŠTVO JAVOR
JAVORJE 23
Tel:041 614 536
Koledar dogodkov Preglej vse
December 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
09.12.2016
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.