5°C
NED.
25°C

KMN Potočje projektiranje Sevnica 3. v slovenskem pokalu

KMN Oplast Kobarid je novi prvak jubilejnega 20. pokala Terme Olimia. V finalu je ekipa iz Kobarida z 11:7 ugnala gostitelja, ekipo Dobovec Pivovarno Kozel, ki je v polfinalu izločil Sevnico.
Niso se zmotili tisti, ki so rekli, da bo obračun ekip iz Rogaške Slatine in Sevnice obračun dneva. Oboji oslabljeni (gostitelji brez Mileta Simeunoviča, gosti brez Mateja Kranjčeviča) so odigrali tekmo pred 500 gledalci. Bolje so začeli Sevničani. V 13. minuti je zadel Jan Nečemer. Vodstvo gostov je bilo kratko. V dveh minutah so kozli izenačili in povedli.

Tudi drugi del so bolje začeli Sevničani, na 2:2 je izenačil Dejan Bizjak. V 25. minuti je Dobovec Pivovarna Kozel spet ušel Sevnici, uspešen je bil Aleš Marot, na rezultat 2:4 je zvišal z izjemnim golom kapetan Rok Mordej. Od 32. minute so Sevničani igrali z igralcem vratarjem v polju, a jim to ni pomagalo.

Mitja Jontez, trener Potočje projektiranje Sevnica:
»Čestitam gostitelju za uvrstitev v finale. Žal mi je, bili smo enakovreden tekmec. Škoda je, ker nismo zadeli, ko bi morali. Ob polčasu bi lahko vodili 2:0, pa smo zaostajali. Mojim igralcem zaradi mladosti še manjka nekaj odločnosti.«

Tako sta se v nedeljo, 15. februarja, za naslov pokalnega zmagovalca pomerila Dobovec in Kobarid. Zadnji je z učinkovito igro premagal utrujene ”kozle” in si pridobil tretji pokalni naslov.

Rok Mordej, kapetan KMN Dobovec Pivovarna Kozel:
»Ne vem, kaj bi rekel. Glavni vzrok za naš poraz je zagotovo naša utrujenost. Oplast se je sprehodil v finale, v katerem smo mi dobili prepoceni zadetke. Oplast je zasluženo prvak. Stakniti  moramo glave in odločno odigrati zadnje mesece sezone. Prizadevali si bomo za naslov državnega prvaka. Ne bo pa nam lahko!«

Saša Leban, trener KMN Oplast Kobarid:
»Tekma je bila čudovita, polno je bilo preobratov. Začeli smo boječe, gostitelji so hitro povedli. Potem smo jim pri rezultatu pobegnili. Nisem pa bil povsem prepričan, ali bo ta prednost zadostovala. Pa je. Zato sem še toliko bolj vesel!«

Jaka Sovdat, kapetan KMN Oplast Kobarid:
»Počutim se odlično, zmagali smo. Prvaki smo, tako se moramo tudi vesti. Veseli smo tega naslova, bili smo povsem neobremenjeni, tako smo tudi igrali. Uspelo nam je. Še enkrat pa se je pokazalo, da je mogoče prav vse, če verjameš v trdo delo.«

Čestitamo Klubu malega nogometa Oplast Kobarid za osvojeno lovoriko.