Logo MojaObčina.si
DANES
29°C
13°C
JUTRI
31°C
14°C
Oceni objavo

Blagoslov planincev in pohodnikov na Lukovcu

Hoja in gibanje zelo pomembno vpliva na zdravje človeka. Sedenje slabi mišice, sklepe, tetive in fascijo (vezivno ovojnico), zaradi česar se mnogo ljudi prezgodaj sooči  z različnimi zdravstvenimi težavami. Takšen način življenja pa ne pomlajuje temveč slabi tudi naš um. Dogaja se slaba komunikacija med notranjimi organi in različnimi telesnimi sistemi. Zato je gibanje in še posebej hoja v naravi zelo pomembna.  

Zaradi tega se v organizaciji Kulturno športnega društva Lukovec, že tradicionalno pripravi blagoslov  pohodnikov in planincev. Na nedeljo, 24. aprila  so se zbrali številni pohodniki in planinci pri cerkvi sv. Marije Magdalene na Lukovcu. Blagoslov je opravil g. Andrej Golčnik, župnik Župnije Boštanj, prisotne je pozdravil predsednik KŠD Lukovec, Stanko Lisec.  

Po končanem obredu  so člani društva pripravili  lepo in okusno pogostitev. Po prijetnem druženju,  so se pohodniki odpravili v dolino z obljubo, da se drugo leto spet srečamo.

Alenka Kozorog

 

Oglejte si tudi