Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo oblačno, dež bo zajel večji del Slovenije, na Primorskem bo lahko tudi zagrmelo. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo.
13°C | 18°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 19°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 18h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
13°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Udeležili smo se otvoritve razglednega stolpa ......


NOVICE

| |
21.06.2013      19:17
A A

Udeležili smo se otvoritve razglednega stolpa Pyramidenkogel na KoroškemDeli:

V sredo, 19. junija, 2013, smo se s predstavniki Občine Šempeter-Vrtojba udeležili slavnostne otvoritve novega, stometrskega razglednega stolpa Pyramidenkogel (razgledni stolp na Jedvovci) na avstrijskem Koroškem, v občini Hodiše (Keutschach am See). Stolp, sestavljen iz spiralne lesene konstrukcije v obliki silhuete plesalke, ter jeklenih vezi, ponuja obiskovalcem slikovit pogled na jezera Koroške (Vrbsko jezero, Hodiško jezero) in gore, med drugim smo videli smo tudi naš Triglav. Posebno atrakcijo stolpa predstavlja spiralen tobogan, ki se pričenja na okrog 50 metrih višine stolpa in po katerem se lahko spustite s posebno vrečo. Za tistega, ki mu je všeč adrenalin, je to prava stvar. Slavnostnega dogodka so se med drugim udeležili g. Gerhard Oleschko, župan občine Hodiše (Keutschach am See), g. Christian Scheider, župan Celovca (Klagenfurt) v Avstriji, g. Alberto Bergamin, župan občine Medea v Italiji, g. Chinese Sergio, župan občine Rezija v Italiji ter  g. Milan Turk, župan občine Šempeter-Vrtojba.

 

Hvala vsem, ki ste z dobro voljo pri prijateljih v Avstriji pustili odličen vtis.

 

http://www.pyramidenkogel.info/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.04.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.