Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

jasno
Popoldne bo delno jasno z občasno zmerno oblačnostjo, megla in nizka oblačnost po nižinah se bosta razkrojili. V Prekmurju in deloma na Štajerskem bo zapihal južni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 7 do 12, na Primorskem do okoli 16 stopinj C.
5°C | 17°C
nedelja, 23.10.2016
6°C | 16°C
ponedeljek, 24.10.2016
12°C | 19°C
torek, 25.10.2016
15°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
14°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
17°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Udeležili smo se otvoritve razglednega stolpa ......


NOVICE

| |
21.06.2013      19:17
A A

Udeležili smo se otvoritve razglednega stolpa Pyramidenkogel na KoroškemDeli:

V sredo, 19. junija, 2013, smo se s predstavniki Občine Šempeter-Vrtojba udeležili slavnostne otvoritve novega, stometrskega razglednega stolpa Pyramidenkogel (razgledni stolp na Jedvovci) na avstrijskem Koroškem, v občini Hodiše (Keutschach am See). Stolp, sestavljen iz spiralne lesene konstrukcije v obliki silhuete plesalke, ter jeklenih vezi, ponuja obiskovalcem slikovit pogled na jezera Koroške (Vrbsko jezero, Hodiško jezero) in gore, med drugim smo videli smo tudi naš Triglav. Posebno atrakcijo stolpa predstavlja spiralen tobogan, ki se pričenja na okrog 50 metrih višine stolpa in po katerem se lahko spustite s posebno vrečo. Za tistega, ki mu je všeč adrenalin, je to prava stvar. Slavnostnega dogodka so se med drugim udeležili g. Gerhard Oleschko, župan občine Hodiše (Keutschach am See), g. Christian Scheider, župan Celovca (Klagenfurt) v Avstriji, g. Alberto Bergamin, župan občine Medea v Italiji, g. Chinese Sergio, župan občine Rezija v Italiji ter  g. Milan Turk, župan občine Šempeter-Vrtojba.

 

Hvala vsem, ki ste z dobro voljo pri prijateljih v Avstriji pustili odličen vtis.

 

http://www.pyramidenkogel.info/

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.