Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.10.2016

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo pretežno oblačno ali megleno. Na Primorskem bo še pihala povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 7, v alpskih dolinah malo pod 0 stopinj C.
6°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 14°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 14°C
ponedeljek, 31.10.2016
8°C | 13°C
torek, 01.11.2016
6°C | 9°C
Opozorila
Četrtek, 27.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
14°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

»ŽEGNANJE« VELIKONOČNIH JEDI NA DOBENU


LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI, VERSKE

| |
28.03.2016      10:50
A A

»ŽEGNANJE« VELIKONOČNIH JEDI NA DOBENU


Tudi letos je bil na Dobenu v organizaciji TD, že tradicionalni blagoslov Velikonočnih dobrot. Prijeten pomladni dan je na Velikonočno soboto, k Anžinovi domačiji, pred kapelico, kjer je bil postavljen oltarček, privabil veliko število (skoraj 70) obiskovalcev, največ je bilo seveda domačinov, a tudi nekaj Mengšanov in Ločanov je bilo med njimi, ki so prinesli svoje dobrote k »žegnanju«.


Deli:

Košare z velikonočnimi dobrotami smo zložili, na kamniti zid ob kapelici, kjer jih je blagoslovil, mengeški župnik g. Janez Avsenik, ki je pozdravil vse prisotne vaščane in se jim zahvalil, da so v tako velikem številu prisostvovali velikonočnemu obredu, blagoslova jedi.

Že tradicionalni Velikonočni blagoslov jedi na Dobenu, ki poteka v avtentičnem vaškem okolju, ob kapelici, v harmoničnem ambijentu, privabi vsako leto večje število ljudi. Poleg  domačinov, se dogodka udeleži tudi vse več okoličanov  in ne glede na versko usmeritev, smo si bili vsi prisotni edini, da je »žegnanje« obogatilo velikonočne praznike na Dobenu.

 

Besedilo in foto: Tone Vidrgar

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TURISTIČNO DRUŠTVO DOBENO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 10-2016
Izšla: 14.10.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo