Logo MojaObčina.si
JUTRI
22°C
12°C
PET.
23°C
11°C
Oceni objavo

UČENCI OŠ 8 TALCEV LOGATEC DRŽAVNI PRVAKI V KOŠARKI

V Rogaški Slatini je bil v torek, 9. aprila, na sporedu finalni turnir 57. Košarkarskega Superšolarja za starejše učence. Poleg domačinov so si nastop zagotovile še ekipe OŠ 8 talcev Logatec, OŠ Vransko - Tabor in OŠ Vrhovci iz Ljubljane.  

V zelo napeti prvi polfinalni tekmi so Logatčani v zadnji tretjini z dobro obrambo zlomili odpor domače ekipe in jih z dvema zadetima trojkama v zadnji minuti premagali z rezultatom 43:49.

Igralci OŠ 8 talcev so v finalni tekmi vseskozi narekovali tempo in si že kmalu priigrali prednost, ki je do konca tekme samo naraščala. Tako so popolnoma zasluženo končali na 1. mestu 57. Košarkarskega Superšolarja za starejše učence.

Tretje mesto so osvojili igralci OŠ Vransko – Tabor, četrto pa II. OŠ Rogaška Slatina

Na obeh tekmah so za fante bučno navijali naši navijači, ob prihodu v Logatec pa nas je presenetila večja skupina navijačev in staršev, ki so še dodatno začinili uspeh naših košarkarjev.  

Tekma za 1. mesto:

OŠ 8 TALCEV LOGATEC : OŠ VRHOVCI 61:45 (26:12, 17:16, 18:17)

OŠ 8 Talcev: Grdadolnik 21, Čuk 14, Tuljak 12, Panjan 4, Podobnik 4, Bibič 4, Srakar 2, Čepon, Celarc, Trdan, Kogovšek, Zupančič, Sofranič.

OŠ Vrhovci: Kocelj, Anderlič J., Majc, Jan 15, Lampret, Hadžić Pavlin, Faletič 9, Anderlič M. 18, Glogovac, Pirnat, Motoh, Rahne 3.

Polfinalna tekma:

II. OŠ ROGAŠKA SLATINA : OŠ 8 TALCEV LOGATEC 43:49 (19:19, 16:15, 8:15)

OŠ 8 Talcev: Grdadolnik 13, Tuljak 13, Panjan 9, Srakar 6, Čuk 4, Podobnik 2, Bibič 2, Čepon, , Celarc, Trdan, Kogovšek,  Zupančič.

II. OŠ Rogaška Slatina: Toplišek 4, Kučiš 3, Štahl 15, Blažun 11, Plevčak 3, Ivić 4, Sambolić 2, Kropec 1, Škrablin Novak, Berk, Pobežin, Gotlin.

Igralci OŠ 8 Talcev Logatec:

1.     Tim Grdadolnik (kapetan)

2.     Matej Čuk

3.     Jaša Tuljak

4.     Matevž Panjan

5.     Artur Podobnik

6.     Nejc Bibič

7.     Svit Srakar

8.     Tibor Čepon

9.     Gašper Celarc

10.  Sebastjan Trdan

11.  Matej Kogovšek

12.  Anže Zupančič

13.  Luka Sofranič.

Vodja ekipe je bil Boštjan Martinčič, trener pa Matevž Mikuš.

Oglejte si tudi