Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.03.2017

pretežno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji pretežno oblačno, drugod pa delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. V zahodnih in ponekod v osrednjih krajih se bodo pojavljale manjše krajevne padavine, deloma plohe. Popoldne bo pihal jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 19, v vzhodnih krajih do 23 stopinj.
8°C | 19°C
petek, 24.03.2017
6°C | 22°C
sobota, 25.03.2017
7°C | 19°C
nedelja, 26.03.2017
5°C | 10°C
ponedeljek, 27.03.2017
0°C | 16°C
Opozorila
Četrtek, 23.3.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Zelenjavni »jaz tebi, ti meni« znova na Logu...


KULTURA

| |
19.11.2014      9:22
A A

Zelenjavni »jaz tebi, ti meni« znova na Logu


Izmenjava presežkov jesenskih vrtnin, semen, marmelad, vložnin, začimb in zelenih nasvetov po načelu podarim-dobim še naprej navdušuje in plete zelena prijateljstva.


Deli:

Jesenska Zelemenjava, ki je sredi novembra pod okriljem KUD Kosec potekala v loškem gasilskem domu, je znova privabila lepo število navdušenih zelemenjavcev. V prostoru je dišalo po okusnem koromačevem čaju Ljubice Malavašič, mize pa so se šibile pod težo izdelkov in pridelkov, ki so jih prinesli obiskovalci. Kmalu se je začela živahna izmenjava glavic endivije in radiča, bučk in drugih jesenskih vrtnin, med njimi tudi eksotičnih vrst, pa slastnih marmelad, okusnih vložnin, semen, sadik, posušenih zelišč, zdravilnih rastlin in receptov.

Pogoji izmenjave so preprosti, določita pa jih kar menjalca sama, na primer jaz tebi bučko za glavo endivije, ali pa marmelado za sadiko. Ena od ključnih prednosti Zelemenjave je tudi, da so se na tovrstnih dogodkih spletla prava zelena prijateljstva različnih generacij, ki jih druži ljubezen do vrtnarjenja. Menjalci domov niso odšli le s polnimi rokami jesenskih pridelkov, revij, semen in drugih izdelkov, temveč tudi z uporabnimi nasveti in izkušnjami drugih obiskovalcev. Izmenjava zelenih nasvetov, izkušenj iz vzgoje in uporabe različnih pridelkov ter okusnih receptov se je razvila v pravo malo predavanje, na katerem so zelemenjavci izvedeli celo, kako izdelati domačo kremo, s katero je mogoče zmanjšati dioptrijo.

Kaj sledi? Projekt Zelemenjava v Občino Log - Dragomer spet prihaja januarja, ko organizatorji pripravljajo menjavo igrač in otroških knjig. Februarja bo sledila ponovitev lanske izjemno uspešne Semenjave, ko boste  ljubitelji vrtičkanja menjali semena, aprila pa Flancarija z menjavo sadik.

 

V. L., foto: Primož Malavašič

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!