Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, marsikje po nižinah se bo večji del dopoldneva zadrževala megla. Popoldne bo na severovzhodu pihal južni ali jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 16 stopinj C.
7°C | 16°C
ponedeljek, 24.10.2016
12°C | 18°C
torek, 25.10.2016
15°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
15°C | 19°C
četrtek, 27.10.2016
7°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Letni zbor članov KO ZB Kobarid


OBVESTILA

| |
12.03.2015      10:13
A A

Letni zbor članov KO ZB KobaridObnovljena plošča na Joscovi hiši v vasi Svino. Plošča je bila postavljena leta 1956, bila je tudi že obnovljena, vendar so bili napisi že tako zbledeli, da je bila potrebna ponovne obnove, ki jo je, v skladu s programom dela, septembra 2014 obnovila KO ZB Kobarid. Foto: Vojko Hobič
Obnovljena plošča na Joscovi hiši v vasi Svino. Plošča je bila postavljena leta 1956, bila je tudi že obnovljena, vendar...
Deli:

V petek, 6. marca 2015, je v Kobaridu potekal letni zbor krajevne organizacije ZB Kobarid, ki poleg Kobarida pokriva tudi vasi Svino, Sužid in Trnovo ob Soči.

 

Pregledali smo delo organizacije skozi leto 2014, katerega so člani pozitivno ocenili. Novost v delovanju lanskega leta, je bila organizacija osrednje slovesnosti v mesecu juliju na planini Kuhinja, v spomin na boje Gradnikove in Gregorčičeve brigade v Krnskem pogorju. To srečanje borcev, planincev in drugih občanov bo postalo tradicionalno. Na Batognici so bili v lanskem letu odkriti posmrtni ostanki, ki naj bi pripadali petim borcem, ki so padli v bojih leta 1944 in so bili že preneseni v dolino. Izkop se bo nadaljeval letos poleti, kasneje se bodo posmrtni ostanki položili v grobnico borcev v Kobaridu. Udeležili smo se dvanajst spominskih slovesnostih. Umrlo je sedem članov, na novo smo sprejeli tri člane.

 

Naša stalna naloga je skrb za 20 spominskih obeležij. Tako je bila v letu 2014 obnovljena plošča v vasi Svino na Joscovi hiši in obnovljeni napisi na obeležjih, ki so jih pred leti izdelali učenci osnovne šole.

 

Članstvo je z zadovoljstvom ugotovilo, da se je okrepilo sodelovanje z Občino Kobarid, OŠ Simona Gregorčiča Kobarid in KO Kobarid, kar je bilo vidno v dobrem delovanju organizacije.

 

Vojko Hobič

 

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.