Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 05.12.2016

delno oblačno
Dopoldne bo povečini zmerno do pretežno oblačno. Na jugovzhodu bodo sprva možne rahle padavine.
-3°C | 5°C
torek, 06.12.2016
-4°C | 7°C
sreda, 07.12.2016
-2°C | 5°C
četrtek, 08.12.2016
-5°C | 8°C
petek, 09.12.2016
-6°C | 10°C
Opozorila
Ponedeljek, 5.12.2016 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
5°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Minilo je trinajst uspešnih let


PROSTOVOLJSTVO

| |
13.03.2016      16:22
A A

Minilo je trinajst uspešnih let


Osteoporoza in inkontinenca urina so pogoste nadloge tako moških kot žensk. Opažamo že pojavnost pri vedno mlajši populaciji. Zelo pogosto je to zamolčana težava, posebno inkontinenca pri moških. Nastanek težav lahko preprečimo, jih premaknemo na kasnejše starostno obdobje ali pa jih omilimo s pravilnimi preventivnimi vajami.


Tokrat se je skupina deklet zbrala v pri Kurešu v Šikolah.
Tokrat se je skupina deklet zbrala v pri Kurešu v Šikolah.
Deli:

Prve preventivne vaje za osteoporozo in urinsko inkontinenco smo organizirali pod okriljem KO RK Cirkovce v novembru 2003 v prostoru sedeža organizacije. Nabavili smo telovadne pripomočke, žoge in trakove, da so vaje bolj pestre. Saj pripomorejo tudi za ostale gibalne dele telesa, kot so hrbtenica, prekrvljenost …

Od takrat naprej se vsako jesen od novembra do aprila dobivajo in pridno telovadijo. Strokovno vodstvo poteka pod budnim očesom višje fizioterapevtke Marjance Kajzer. Ostale organizacijske dolžnosti pa je prevzela vestna gospa Anica Gajzer. Iskrena hvala obema.

Nekaj udeleženk je že vsa leta zvestih vajam. Udeležba se spreminja, tako smo pred leti zaradi številčnosti poiskali novo vadbišče v mali telovadnici OŠ Cirkovce.

Včasih smo vaje zamenjale s sprehodom ob polni luni, predavanjem, na koncu vaj pa je zaključek z druženjem.

Letos smo se ponovno dobile v gostilni pri Kurešu v Šikolah. Pogostitev je bila odlična. Klepet in smeh sta bila stalnica. Za boljše počutje pa so poskrbele tudi Vesele polanke, ki so izpolnjevale pevske želje posameznic in skupaj zapele. Tokrat smo zaključek združile z 8.marcem, dnevom žena.

Hvala vsem udeleženkam, da vztrajajo in skrbijo za svoje zdravje, želimo vam še mnogo uspešnih in zdravih let.


Odbor KO RK Cirkovce

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!