Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo v vzhodnih krajih zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo oblačno in občasno bo deževalo v zahodni in osrednji Sloveniji, na severu pa do Koroške. Več padavin bo na zahodu. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
11°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 11h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
11°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Za ognjeno sapo - kemijski eksperiment ......


OSNOVNA ŠOLA, ZAVODI

| |
04.03.2015      18:12
A A

Za ognjeno sapo - kemijski eksperiment šentviških učencevDeli:

Učenci Osnovne šole Ferda Vesela Šentvid pri Stični sodelujejo v natečaju Zveze za tehnično kulturo Slovenije. ZTKS deluje že vrsto let, ima izjemno bogato tradicijo in dober vpogled, kako znanost zanima mlade, kako uspešni so in tudi kako njihovo znanje lahko uporabi širša skupnost.
Šentviški devetošolci Blaž, Katarina, Melisa in Nikolaj so izvedli kemijski eksperiment in dokazali, da so za gorenje potrebni toplota, kisik in gorivo. Poskus z ustvarjanjem ognjene sape so tudi dokumentirali. Videoposnetek je na ogled na naslednji POVEZAVI.

Z natečajem, ki ga je Zveza za tehnično kulturo pripravila skupaj s Planet Siol.net, se želi mlade spodbujati k aktivnem spremljanju šolskih dogodkov in k oblikovanju lastnih kratkih filmov, ki so nenazadnje lahko tudi učni pripomoček.

Vabimo vas, da si ogledate zanimiv prispevek in podprete ustvarjalnost naših učencev.

Glasovanje za najboljši kemijski poizkus poteka do petka, 6. marca 2015.


Vir (tekst in foto): http://www.ivancna-gorica.si/aktualno/?id=4752
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!