Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

oblačno
Danes bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, marsikje po nižinah se bo večji del dopoldneva zadrževala megla. Popoldne bo na severovzhodu pihal južni ali jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 16 stopinj C.
4°C | 10°C
ponedeljek, 24.10.2016
10°C | 15°C
torek, 25.10.2016
14°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 14°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
10°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Za ognjeno sapo - kemijski eksperiment ......


OSNOVNA ŠOLA, ZAVODI

| |
04.03.2015      18:12
A A

Za ognjeno sapo - kemijski eksperiment šentviških učencevDeli:

Učenci Osnovne šole Ferda Vesela Šentvid pri Stični sodelujejo v natečaju Zveze za tehnično kulturo Slovenije. ZTKS deluje že vrsto let, ima izjemno bogato tradicijo in dober vpogled, kako znanost zanima mlade, kako uspešni so in tudi kako njihovo znanje lahko uporabi širša skupnost.
Šentviški devetošolci Blaž, Katarina, Melisa in Nikolaj so izvedli kemijski eksperiment in dokazali, da so za gorenje potrebni toplota, kisik in gorivo. Poskus z ustvarjanjem ognjene sape so tudi dokumentirali. Videoposnetek je na ogled na naslednji POVEZAVI.

Z natečajem, ki ga je Zveza za tehnično kulturo pripravila skupaj s Planet Siol.net, se želi mlade spodbujati k aktivnem spremljanju šolskih dogodkov in k oblikovanju lastnih kratkih filmov, ki so nenazadnje lahko tudi učni pripomoček.

Vabimo vas, da si ogledate zanimiv prispevek in podprete ustvarjalnost naših učencev.

Glasovanje za najboljši kemijski poizkus poteka do petka, 6. marca 2015.


Vir (tekst in foto): http://www.ivancna-gorica.si/aktualno/?id=4752

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!