Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 22.02.2018

oblačno
Popoldne bo oblačno. Občasno bo snežilo, le ob morju in na Goriškem bo povečini suho. Proti večeru bodo padavine oslabele in ponekod prehodno ponehale. Pihal bo okrepljen severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Veter bo gradil snežne zamete. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Goriškem in ob morju okoli 6 °C.
0°C | 2°C
petek, 23.02.2018
-2°C | 1°C
sobota, 24.02.2018
0°C | 0°C
nedelja, 25.02.2018
-5°C | -5°C
ponedeljek, 26.02.2018
-10°C | -5°C
Opozorila
Četrtek, 22.2.2018 ob 13h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
0°C
2°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Dan zemlje na ivanški tržnici


ŠOLSTVO, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI, DRUŠTVA, KMETIJSTVO

| |
30.04.2015      21:55
A A

Dan zemlje na ivanški tržniciDeli:

V soboto 25. aprila je na tržnici v Ivančni Gorici potekal manjši tematski dan, na kateri je bila posebna ponudba v znamenju svetovnega Dneva zemlje (22. april), ki smo ga praznovali v minulem tednu. Tudi na ta način smo se lahko spomnili kako pomembna je skrb za planet na katerem živimo in nam daje hrano.


Obiskovalci so lahko obiskali stojnice z bogato ponudbo sadik in semen za vrt in okrasno cvetje. Manjkala ni niti bogata ponudba korit in posod za rože ter raznovrstno orodje za vrt in dom. Kako pomembna je naša skrb za okolje vedo tudi naši čebelarji, saj so na svoji stojnici pripravili brezplačna semena medovitih rastlin in sadik. 
Na svoji stojnici se je s sistemi za zbiranje deževnice in biološkimi čistilnimi napravami predstavljalo podjetje Armex iz Ivančne Gorice, prav tako pa je svoje izdelke domače in umetnostne obrti javnosti predstavila rokodelka Marjeta Baša iz Ambrusa. V času tržnice so se obiskovalci lahko preizkusili tudi na delavnicah izdelovanja cvetličnih venčkov za na glavo in tulipanov, pri čebelarjih pa so lahko najmlajši zasadili svoje sončnice in okrasili cvetlične lončke. 
Pestro sobotno dopoldne so s svojimi plesnimi in pevskimi nastopi pričarali otroci vrtca Ivančna Gorica iz enot Ivančna Gorica, Šentvid pri Stični in Višnja Gora, katerim je prisluhnil tudi redni obiskovalec ivanške tržnice, župan Dušan Strnad.


Tekst in foto: http://www.ivancna-gorica.si/aktualno/?id=4840
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!