Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Ponoči bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, proti jutru lahko v alpskih dolinah nastane megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, v zatišnih legah okoli 3 stopinje C.
10°C | 15°C
torek, 25.10.2016
14°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
14°C | 14°C
četrtek, 27.10.2016
7°C | 14°C
petek, 28.10.2016
3°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Pokušina vipavskih vin iz rok (bodoče) ......


SOSED SOSEDU

| |
24.09.2013      9:13
A A

Pokušina vipavskih vin iz rok (bodoče) nevestePokušina vipavskih dobrot izpod rok (bodoče) neveste
Pokušina vipavskih dobrot izpod rok (bodoče) neveste
Deli:

Horjul, 7. september – Plakat v Horjulu je sredi septembra vabil na pokušino vipavskih vin. Ljubitelji dobre primorske kapljice so se vabilu odzvali, nekateri so se tam znašli, ker so bili namenjeni v trgovino, drugi pa, ker jih zanimajo dogodki v kraju. Zato smo prireditev obiskali tudi mi. Na naše presenečenje je bilo parkirišče pred trgovino v Horjulu v soboto dopoldne polno in nadvse glasno. Harmonika, slovenska pesem, vriskanje in smeh, k temu pa je nekaj doprinesla tudi dobra vipavska kapljica, ki se je še bolj prilegla ob rezini domačega kraškega pršuta in koščku sira.

A razlog za takšno veselje ni bila le pokušina vin, temveč tudi presenečenje, ki sta ga brata Burjek iz Male ulice pripravila svoji sestri Ani, ki bo kaj kmalu zapustila rodni Horjul in sledila ljubezni, ki jo vodi na Gradišče pri Vipavi. Glede na to, da so Primorci, tako kot Horjulci, poznani kot veseli in gostoljubni ljudje, se bo Ana tam kaj hitro počutila domačo. A lepi spomini na rodni Horjul bodo ostali, tudi na prijetno sobotno presenečenje, ki se je razvilo v pravo malo veselico.

Pa srečno, Ana in Jernej, na skupni poti, naj vama življenje nameni ravno toliko vsega, da bosta srečna.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 441
Izšla: 26.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.