Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 30.05.2017

pretežno oblačno
Danes bo sončno. Proti večeru bodo predvsem v goratem svetu severne Slovenije nastale posamezne nevihte. Pihal bo šibak jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 31 stopinj C.
14°C | 30°C
sreda, 31.05.2017
16°C | 30°C
četrtek, 01.06.2017
16°C | 31°C
petek, 02.06.2017
13°C | 30°C
sobota, 03.06.2017
14°C | 30°C
Opozorila
Torek, 30.5.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
30°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Občinske novice


OBČINSKE

| |
14.02.2013      13:48
A A

Občinske noviceDeli:
  • Povabilo k sodelovanju ob 15-letnici Občine Horjul

Občina Horjul letos praznuje 15-letnico svojega delovanja, ki jo bomo proslavili junija. Ob tej priložnosti želimo pripraviti različne prireditve, zato vabimo vsa občinska društva in organizacije, da nam do 10. marca 2013 predložite svoje predloge za prireditve, ki jih nameravate organizirati v okviru občinskega praznovanja. Več informacij lahko pridobite na tel. št. 01/ 759 11 23 (Urška Marolt) ali na elektronskem naslovu urska.marolt@horjul.si.

  • Zimska služba

Letošnje obilne snežne padavine so veliko dela povzročile zimski službi, ki skrbi za ustrezno prevoznost cest v zimskih razmerah. Za pluženje in posipanje cest in javnih površin skrbi izvajalec zimske službe, prav pa je, da tudi občani sami poskrbimo za očiščene dostope do hiš tako, da snega ne odmetujemo na pločnike, cesto in parkirišča oziroma ga odlagamo tako, da javne površine ne postanejo deponije snega z zasebnih dvorišč.

  • Ločevanje odpadkov

Z ločevanjem in pravilnim razvrščanjem odpadkov glede na to, ali so namenjeni v zabojnike za embalažo, papir, steklo ali mešane odpadke, smo občani že dobro seznanjeni. Kljub temu pa je v času odvozov še vedno opaziti, da so zabojniki za mešane odpadke polni embalaže, zabojnik za embalažo v neposredni bližini pa je skoraj prazen. Zabojniki za ločeno zbiranje odpadkov so nameščeni tudi na pokopališčih, in sicer črni za mešane odpadke, rumeni za embalažo in rdeči za sveče. Tudi tu bi želeli, da občani pravilno odlagajo odpadke, pri čemer bi predvsem izpostavili sveče, ki spadajo v rdeče zabojnike.

  • Pasji iztrebki

Pred časom smo že opozarjali na problem pobiranja pasjih iztrebkov. Čeprav se je stanje nekoliko izboljšalo, je še vedno pogosto videti, kako kužki opravljajo potrebo po pločnikih, cestah, zelenicah in igriščih, lastniki psov pa ob tem zavzeto gledajo stran in nato odidejo, ne da bi za seboj počistili. Takih prizorov je še več na obrobju naselij, kjer je sprehajalcev psov vedno več. Tu psa še spustijo s povodca in ta svojo potrebo opravi na travnikih in pašnikih, na katerih se kosi krma za živino. Taka onesnažena krma pa za živino ni primerna; v najslabšem primeru se lahko živina zastrupi.
Naj zato lastnike, vodnike in skrbnike živali znova opomnimo, da morajo za živaljo počistiti iztrebke tako, da jih zavijejo v plastično vrečko in odložijo v zabojnik za ostanke komunalnih odpadkov. Če bodo opažene kršitve, bo po opozorilu lahko sledila tudi kazen. Vsa pohvala pa lastnikom psov, ki počistijo za sabo in pobirajo iztrebke ter so tako lahko vzor drugim.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.