Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo v vzhodnih krajih zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo oblačno in občasno bo deževalo v zahodni in osrednji Sloveniji, na severu pa do Koroške. Več padavin bo na zahodu. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
11°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 11h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
11°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Sv. Miklavž na Črnem Vrhu


SOSED SOSEDU

| |
09.12.2014      8:21
A A

Sv. Miklavž na Črnem VrhuDeli:

Spet je prišel – otroke s Črnega Vrha in iz okolice je tudi letos, v petek, 5. decembra, sv. Miklavž obiskoval po domovih. Spremljali so ga seveda prelepi, v belino odeti angelčki in pa malo manj prijazni parkeljni. Otroci jih sprejemajo zelo različno. Nekateri se s parkeljni ne razumejo najbolje in potočijo kakšno solzo, medtem ko jih drugi cukajo za rep. Vendar je za vse poskrbel kar sv. Miklavž, saj ima on glavno besedo. Miklavž je s sabo nosil tudi črno in zlato knjigo. V teh so bila zapisana imena otrok glede na to, kaj so si med letom zaslužili. V črni so bili zapisani malo bolj poredni, v zlati pa pridni otroci.

Da so otroci izvirni in iznajdljivi ter polni presenečenj, ne moramo zanikati. Tako so nekateri Miklavžu pripravili presenečenje, drobno darilo ali napisali pismo zahvale, saj jih ta vsako leto ob obisku obdari.

 

Katja Skopec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.