Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-8°C | -1°C
sobota, 19.01.2017
-4°C | 1°C
nedelja, 21.01.2017
-9°C | -1°C
ponedeljek, 22.01.2017
-9°C | 0°C
torek, 23.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Šentjošt z novo zgodovinsko knjigo


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
24.02.2013      18:02
A A

Šentjošt z novo zgodovinsko knjigo


Šentjošt, 24. februar – V lokalnem kulturnem domu je potekala predstavitev nove knjige o zgodovini območja, ki ga pokriva šentjoška župnija – Dediščina župnije Šentjošt (ljudje, domačije in znamenitosti). Osrednji avtor je Tone Košir, nekdanji domačin, soavtorja sta še Alojz Demšar in Petra Leben Seljak, knjiga pa je izšla ob 150-letnici župnije Šentjošt.


Dediščina župnije Šentjošt
Dediščina župnije Šentjošt
Deli:

Pred predstavitvijo je potekala slovesna maša, ki jo je daroval nadškof Anton Stres, po maši pa je v domu sledila še uradna predstavitev preko 500 strani dolge knjige. Kot je dejal Košir, je knjiga logično nadaljevanje njegovega zgodovinskega raziskovanja, saj je pred tem že izdal knjigo o zgodovini Lučen in o Suhadolcih, kjer se je ravno tako srečeval s Šentjoščani. Knjiga prinaša zgodovino od prvih pisanih virov do začetka druge svetovne vojne. Zlasti je pomembna zato, ker posega daleč nazaj v fevdalne čase, za kar sta zaslužna soavtorja Demšar in Seljakova. Pomenljiv je tudi podatek, da nihče od omenjenih treh ni zgodovinar.

Po uradnem delu so si obiskovalci lahko ogledali še razstavo starih predmetov, fotografij in dokumentov v Možinetovi hiši. Več v Našem časopisu. (gt, foto: gt)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.