Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 30.03.2017

jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Na Primorskem bo prehodno zapihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 25 stopinj C.
6°C | 22°C
petek, 31.03.2017
6°C | 22°C
sobota, 01.04.2017
5°C | 22°C
nedelja, 02.04.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Sreda, 29.3.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Šentjošt z novo zgodovinsko knjigo


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
24.02.2013      18:02
A A

Šentjošt z novo zgodovinsko knjigo


Šentjošt, 24. februar – V lokalnem kulturnem domu je potekala predstavitev nove knjige o zgodovini območja, ki ga pokriva šentjoška župnija – Dediščina župnije Šentjošt (ljudje, domačije in znamenitosti). Osrednji avtor je Tone Košir, nekdanji domačin, soavtorja sta še Alojz Demšar in Petra Leben Seljak, knjiga pa je izšla ob 150-letnici župnije Šentjošt.


Dediščina župnije Šentjošt
Dediščina župnije Šentjošt
Deli:

Pred predstavitvijo je potekala slovesna maša, ki jo je daroval nadškof Anton Stres, po maši pa je v domu sledila še uradna predstavitev preko 500 strani dolge knjige. Kot je dejal Košir, je knjiga logično nadaljevanje njegovega zgodovinskega raziskovanja, saj je pred tem že izdal knjigo o zgodovini Lučen in o Suhadolcih, kjer se je ravno tako srečeval s Šentjoščani. Knjiga prinaša zgodovino od prvih pisanih virov do začetka druge svetovne vojne. Zlasti je pomembna zato, ker posega daleč nazaj v fevdalne čase, za kar sta zaslužna soavtorja Demšar in Seljakova. Pomenljiv je tudi podatek, da nihče od omenjenih treh ni zgodovinar.

Po uradnem delu so si obiskovalci lahko ogledali še razstavo starih predmetov, fotografij in dokumentov v Možinetovi hiši. Več v Našem časopisu. (gt, foto: gt)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 447
Izšla: 27.03.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.