Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 06.12.2016

jasno
Ponoči bo delno jasno, na jugu pa bo še zmerno do pretežno oblačno.
-1°C | 6°C
sreda, 07.12.2016
-2°C | 3°C
četrtek, 08.12.2016
-3°C | 9°C
petek, 09.12.2016
-3°C | 9°C
sobota, 10.12.2016
-4°C | 9°C
Opozorila
Torek, 6.12.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Briški otroci med zimskimi počitnicami


OSNOVNA ŠOLA, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
12.03.2013      14:36
A A

Briški otroci med zimskimi počitnicamiDeli:

Briše pri Polhovem Gradcu – Konec februarja je bil za osnovnošolce in srednješolce ljubljanskih šol, med katere spadajo tudi polhograjski otroci, prav gotovo eno najlepših obdobij v letu. Razlog za dobro voljo otrok so bile seveda počitnice, ki se jih vsakokrat neizmerno veselijo. Zimske počitnice je letos spremljalo zares lepo vreme in prava zimska idila, saj je teden dni prej sneg pobelil okoliške hribe in doline ter otrokom tako popestril in polepšal počitniške dni. Debela snežna odeja je otrokom omogočila številne aktivnosti na snegu. Nekateri so s svojimi starši odšli na urejena smučišča ali jo mahnili kam drugam, drugi pa so si s prijatelji oblikovali počitnice po svoji volji.

Briški otroci so poteptali hrib nad vasjo; kar sedemnajst se jih je zbralo tistikrat. Za pomoč so prosili svoje očke in mamice, ki so jim z veseljem pomagali. Ti so v eni izmed drvarnic našli vlečnico, ki je nekajkrat že služila svojemu namenu, jo usposobili, nalili goriva, jo postavili, napeli vrvi in zagnali. Poleg vlečnice so napeljali manjše reflektorje, ki so omogočili smučanje tudi ob mraku oziroma zvečer, saj je februarski dan kljub rahlemu daljšanju še vedno dokaj kratek, posebno če gre za počitniški čas. Otroci so povabili še svoje prijatelje in tako je bilo vse nared za počitniško druženje na domačem smučišču. Prijetna družba, učenje in urjenje smučarskih zavojev ter popolnoma samostojno postavljanje na smuči in prvi samostojni spusti po smučišču bodo zaznamovali njihove počitniške dni. Od tu naprej pa bodo nadaljevali naslednjo zimo. Vsi upamo, da bo ta enako radodarna s snegom kot letos.

 

 

Nadja Prosen Verbič

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
December 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
06.12.2016
Danes ni dogodkov.
07.12.2016 | Kultura
Jazzva koncert

Bodite prvi pri oddaji mnenja.