Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo predvsem v zahodnih krajih zmerno do pretežno oblačno, več jasnine pa bo proti vzhodu, kjer bo zjutraj lahko po nekaterih nižinah nekaj megle. Jugozahodnik bo prehodno ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do okoli 6, v zatišnih legah severne Slovenije okoli -2, ob morju 10°C.
3°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 5°C
ponedeljek, 27.11.2017
-2°C | 5°C
torek, 28.11.2017
-3°C | 6°C
Opozorila
Četrtek, 23.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
15°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Pica, pašta, pivo, prijazni ljudje in morje – ......


KULTURA

| |
11.06.2013      7:46
A A

Pica, pašta, pivo, prijazni ljudje in morje – to je Italija


Letošnje prvomajske praznike smo člani Folklorne skupine Grof Blagaj iz Polhovega Gradca izkoristili malo drugače kot običajno. Udeležili smo se mednarodnega folklornega festivala v Italiji, natančneje v obmorskem mestecu Lido di Jesolo.


Deli:

Tudi tokrat je naša skupina ponosno predstavljala Slovenijo in slovenske folklorne običaje. Prikazali smo gorenjske in dolenjskih plese ter oblačila, nad katerimi so bili preostali udeleženci festivala navdušeni, zato smo se z drugimi nastopajočimi pa tudi z naključnimi turisti veliko fotografirali. Na festivalu smo pridobili zanimive izkušnje, izmenjali mnenja ter se seznanili s plesi drugih držav in njihovo kulturo. Poleg nastopov pa smo si ogledali tudi glavne znamenitosti mesta, med drugim Aquarium in Tropicarium Park z več kot 600 živalmi, se sprehodili in posončili na čudoviti peščeni plaži, se z ladjico odpravili na izlet po otokih okoli Benetk, nakupili spominke in se kot vedno izdatno nasmejali. Kamorkoli smo prišli, se je kmalu (za)slišala slovenska Golica in Slovenija, od kod lepote tvoje ... Kdor do letošnjega maja še ni vedel, kje je Slovenija, jo zdaj zagotovo pozna.
Na poti domov smo polni novih vtisov in prijetno utrujeni na avtobusu zaspali. Počitka je konec, v načrtu pa so že nov festival, letne kondicijske priprave in seveda številni nastopi.
Vse informacije dobite na naši spletni strani www.fs-grofblagaj.si.

 

Anita Kobe
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.