Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 27.02.2017

pretežno oblačno
Danes bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo delno razjasnilo. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 15 stopinj C.
0°C | 12°C
torek, 28.02.2017
5°C | 15°C
sreda, 01.03.2017
2°C | 12°C
četrtek, 02.03.2017
0°C | 15°C
petek, 03.03.2017
-1°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.2.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Kmečki punt pod grajsko lipo


KULTURA, DRUŠTVA

| |
21.09.2015      13:43
A A

Kmečki punt pod grajsko lipo


Polhov Gradec, 28. avgust – V grajskem parku, pod grajsko lipo je v organizaciji Turističnega društva Briše potekalo vsakoletno srečanje in koncert moških pevskih skupin, pred tem pa je Dramska skupina Neptun pripravila kmečki punt.


Deli:

Letos praznujemo 500 let "Vseslovenskega kmečkega upora" in Polhov Gradec je bil eden prvih in pomembnejših žarišč tega upora. O tem priča tudi tabla, ki je bila nedavno najdena in vrnjena Polhograjski graščini, o tem si boste kaj več lahko prebrali v naslednji številki Našega časopisa. Konec meseca avgusta, pa je na enako temo Dramska skupina Neptun pripravila igro. Prizor iz kmečkega punta, kakršnega smo lahko videli že junija na prireditvi Dan pod Lovrencem, kjer so Pograjci sklenili, da se kar s svojimi rokami, pestmi in koli uprejo neprestanim novim dajatvam in izkoriščanju kmečkega prebivalstva, je zbrane nagovoril. Posebej živo zaigran in izredno zanimiv, skoraj strašljiv je bil nasilen vdor puntarjev v graščino kar skozi zaprta grajska vrata.

Po uprizoritvi dogajanja izpred 500 let je sledilo tradicionalno srečanje moških pevskih zborov in skupin Pod grajsko lipo. Letos so zbranim v objemu lepot grajskega parka zapeli Moški pevski zbor Briše, Podpeški oktet, Moški pevski zbor KUD Oton Župančič Sora ter Moški pevski zbor Župnije Preska. Nekaj podoknic, vasovalskih, predvsem pa domoljubnih smo lahko slišali v izvedbi moških pevskih skupin.

Koncert se je zaključil z druženjem ob prigrizku in rujni kapljici.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 446
Izšla: 27.02.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 27 28 1 2 3 4 5 6 7 8
07.02. - 19.03.2017 | Kultura
Gostujoča razstava Tifonamka
07.03. - 12.03.2017 | Kultura
Študentski teden odprtih vrat TMS

Bodite prvi pri oddaji mnenja.