Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-8°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | -1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Lepo je peti, s pesmijo še lepše živeti


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA, DRUŠTVA

| |
15.05.2013      10:24
A A

Lepo je peti, s pesmijo še lepše živetiPopularni trio "DNK"
Popularni trio "DNK"
Deli:

Res, prav lepo so zapeli vsi štirje pevski zbori, pa ženski trio in moški kvartet, ki so 14. aprila pred polno dvorano osnovne šole v Borovnici pokazali svoje pevsko znanje. Skrb za tokratno občinsko revijo pevskih zborov so prevzele pevke Ženskega pevskega zbora Tonja, ki so za tekoče in uglajeno povezovanje milozvočnega dogodka zadolžile Marjetko Balkovec Debevec. Pod taktirko zborovodje Jake Jerine so zapele ljudsko Dve let' in pol, Tement-Vulčevo Slovenijo in popularnega Solinarja. Pevci, zbrani v pevskem zboru Štinglc, pa so pod vodstvom Alje Pešak ubrali narodno Dober večer, ljubo dekle, Prešernovo Pod oknom in Kettejevo Na trgu. Nastopili so tudi naši najmlajši, in sicer pevci in pevke Glasbene pripravljalnice osnovne šole pod vodstvom zborovodkinje Barbare Skopec Černigoj. Njihov repertoar je zajemal Bitenčevo Pomladno, ljudsko Vremenska poročila ter Širokovo Polžek orje. Ta večer je pela borovniška dolina, od najmlajših do najstarejših, med slednjimi seveda mislim na naše uveljavljene Barjanke, ki so z Rudijem Cerkom na čelu odpele tri ljudske, Ko bi jaz vedela, Moj pobič je z gornjega kraja ter Eto plitem mrižu svoju. Z Milim krajem, Kaj kleplje in narodno Ko lani sem tod mimo šel pa so pred nas stopili pevci kvarteta Škrip. Natanko glavo manj šteje še edina nastopajoča skupina, ki je nismo omenili, se pa zadnje čase že močno uveljavlja na številnih borovniških prireditvah. Govorim seveda o pevskem triu Nike, Doroteje in Klare, ki je ob spremljavi vodje Tine Vahčič tokrat ubral My love skupine Westlife, Hazardovo So najlepše pesmi že napisane ter Malalanovo Malo fantazije. Občinstvo je nastopajočim na trenutke prav rado pritegnilo, prav nič pa ni skoparilo niti pri nagrajevanju z bučnim aplavzom.

 

Damjan Debevec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.